ru ua

Дві умови: лікар розповіла, чи оборотний стан інсулінорезистентності

Дві умови: лікар розповіла, чи оборотний стан інсулінорезистентності Катерина Григор'єва (фото: instagram.com/wow.so.young)

Інсулінорезистентність являє собою порушення метаболічної відповіді на ендогенний або екзогенний інсулін.

Зусилля по зменшенню інсулінорезистентності завжди приносять позитивні результати. У більшості випадків, навіть просто корекція харчування і способу життя допомагають відчути себе краще - і побачити значні зміни.

Про це розповіла у своєму Instagram лікар-ендокринолог Катерина Григор'єва.⠀

Додавши до цього фізичне навантаження і грамотне використання нутрицевтиков, можна змусити ІР рухатися у зворотний бік - зменшуватися.

Скоротити кількість вуглеводів в раціоні - не так вже й просто. Багато хто звик до їжі, що складається з каш, макаронів, булочок, пельменів. З чого почати? З двох умов: відмовитися від солодкого і почати щільно снідати.

  • Відмовтеся від цукру. Виробники намагаються завуалювати слово "цукор" на етикетках:

- патока

- інвертний цукор

- глюкозно-фруктозний сироп

- фруктовий концентрат

- кукурудзяний цукор

- сироп топінамбура

- сік білого винограду

- подрібнений солод

Не піддавайтеся на їх обман.

Не використовуйте цукрозамінники. Досить отримувати вуглеводи з ягід, овочів, зелені, горіхів і безглютенових злаків. До 100-130 г вуглеводів на добу цілком допустимо.

Якщо з тягою до солодкого впоратися ніяк не можете, тимчасово використовуйте еритрит або стевію. Підкреслю, саме тимчасово.

  • Поміняйте своє ставлення до сніданку. Замість каші використовуйте білково-жирові продукти з порцією салатної зелені.

Дві умови: лікар розповіла, чи оборотний стан інсулінорезистентностіВажливо прибрати цукор і цукрозамінники (фото: pexels.com)

Що первинно: надмірна вага або інсулінорезистентність?

Можливі різні варіанти.

  1. Є спадкова схильність. В цьому випадку ІР може з'явитися навіть у людей з нормальним або зниженим вагою. Реалізується ця схильність чи ні, дуже залежить від вашого способу життя, харчування, стану організму в цілому.
  2. Придбана ІР - повністю заслуга самої людини.

У цьому стані він може перебувати роками і навіть десятиліттями, перш ніж почнеться помітне ожиріння і ця фаза перейде в діабет 2 типу або ще більш руйнівний метаболічний синдром.

Один з головних лабораторних методів визначення інсулінорезистентності - індекс HOMA. Цей тест можна зробити в лабораторії або розрахувати самостійно.