ru ua

Оптимальний темп схуднення: дієтолог зробила важливе уточнення для тих, хто худне

Оптимальний темп схуднення: дієтолог зробила важливе уточнення для тих, хто худне Ілюстративне фото (www.pexels.com)

Оптимальний темп жироспалення. Який він? Цим питанням задається багато тих, хто худне і хоче якомога швидше позбутися від зайвого і влізти в сукню на розмір менше вже завтра. Але так не буває. І не варто слухати міфи і засмучуватися через цифр на вагах.

Дієтолог Тетяна Дік на сторінці в Instagram розповіла, як і чому виглядає оптимальний темп жироспалення для різних вагових категорій тих, хто худне.

Звичайно, всім хочеться втратити 10, а то і 15 кг за місяць. Але перейдемо до наукових даних. В середньому людина може спалювати 450-700 грамів чистого жиру в тиждень на помірній дієті, хоча значення будуть менше, якщо вона дуже худа і більше, якщо дуже повна. Це за умови, що м'язи і фізичні показники не страждають!

Жінки, в силу менших габаритів і інших гормонів, можуть позбавлятися від меншої кількості жиру. 900 грамів чистого жиру в місяць для жінок - це реальний прогноз. Не густо, правда?

Тоді звідки цифри -5, -7 кг в місяць? Затримка води в організмі може приховувати втрату жиру.

Оптимальний темп схуднення: дієтолог зробила важливе уточнення для тих, хто худне
⠀Ілюстративне фото (www.pexels.com)

В силу неправильного харчування виникає набряк, який може становити 5-30 кг (!) залежно від початкової ваги, а так само залишки їжі в кишечнику (3-4 кг).

Жінка, яка втрачає 900 грамів жиру в місяць, але накопичує 2 кг води в організмі протягом місячних може припускати, що дієта не працює, хоча насправді в неї правильно побудований раціон.

Оптимальне скидання ваги в тиждень – 500г (з урахуванням води і залишків їжі).

  • При ожирінні втрата жиру в кілограмах може досягти 8,6 кг.
  • При помірній зайвій вазі до 4 кг
  • При малій кількості зайвого жиру до 2 кг
  • При дуже малій кількості жиру до 0,8 кг

Оптимальний темп схуднення: дієтолог зробила важливе уточнення для тих, хто худне

Ілюстративне фото (www.pexels.com)

Отже, це зайвий раз нагадує, що потрібно стежити за якістю тіла - робіть фото, робіть заміри і відстежуйте прогрес за всіма показниками, а не тільки по вазі.