ua en ru

Європейська кіноакадемія вирішила бойкотувати російські фільми

Європейська кіноакадемія вирішила бойкотувати російські фільми "Академія рішуче засуджує війну, розв'язану Росією" (фото: unsplash)

У поширеній сьогодні заяві, приписуваній генеральному директору Маттісу Воутеру Кнолу, Європейська кіноакадемія (EFA) заявила, що російські фільми будуть виключені з числа учасників кінопремії цього року в грудні, і що організація надає підтримку кожному елементу бойкоту.

Про це повідомляє Deadline

Раніше українська Кіноакадемія вперше опублікувала петицію на сайті change.org, що закликає до повсюдного бойкоту російських фільмів. Вона закликала організації, в тому числі Раду Європи і Міжнародну федерацію асоціацій кінопродюсерів, а також продюсерів і дистриб'юторів, що працюють з Росією, приєднатися до протестного руху.

У понеділок український режисер Сергій Лозниця пішов з EFA і розкритикував організацію за м'якість її первісної відповіді, яка включала обіцянку підтримки місцевих кінематографістів.

У сьогоднішній заяві EFA висловлюється деякий жаль, визнається, що "така реакція повинна була відбутися раніше".

"Академія рішуче засуджує війну, розв'язану Росією-суверенітет і територію України необхідно поважати. Дії Путіна жахливі і абсолютно неприйнятні, і ми їх рішуче засуджуємо", - йдеться в заяві EFA.

Вчора Глазго виключив зі своєї програми два російські фільми, а Стокгольм заявив, що не буде показувати в цьому році російські фільми, фінансовані державою, якщо ситуація не покращиться. Великі фестивалі, включаючи Канни, ще не підтвердили своє рішення.

Вчора американські студії, в тому числі Disney і Sony, скасували в Росії ряд гучних прем'єр.