ru ua

16 жовтня стережіться зглазу: що можна, а що заборонено робити в цю дату

16 жовтня стережіться зглазу: що можна, а що заборонено робити в цю дату Яке сьогодні свято (колаж РБК-Україна)
Автор: Styler

Наші предки в цей день настійно рекомендували уникати зглазу

Яке сьогодні свято. В цей день 16 жовтня православні вшановують пам'ять священномученика Діонісія Ареопагіта. Преподобний Діонісій, затворник Печерський, на прізвисько Щепа, мав сан пресвітера. У 1463 році під час пасхальної утрені Діонісій обходив з кадінням мощі святих угодників в Антонієвої печери. Коли преподобний вигукнув: "Святі отці і братіє! Христос воскрес!", як грім, пролунав відповідь від святих мощей: "Воістину воскрес!" З того дня преподобний Діонісій пішов у затвор і після багатьох праць відійшов до Господа.

16 жовтня стережіться зглазу: що можна, а що заборонено робити в цю датуУ цей день вшановують пам'ять Діонісія Позимнього (фото: m.lt.sputniknews.ru)

Зазначимо, що на іконах Діонісій зображується у відповідному архієрейському одязі з Євангелієм в руках. На честь апостола був названий місячний кратер і вулиця в Афінах. Наші предки вірили, що з 16 жовтня осінь переходила в завершальну стадію. Дениса називали Позимнім, тому що бабине літо змінювалося дощами, холодом і рясним листопадом.

Прикмети цього дня

  • Низькі темні хмари віщують холод, а можливо, і снігопад.
  • Галки збираються зграями і кричать — буде ясна погода.
  • Горобці перелітають зграйками з місця на місце — перед негодою.
  • Якщо миші риють нори на південну сторону — зима буде холодною.
  • На Діонісія зазвичай чекали першого морозу. Якщо цей день видався теплим, то раніше Артем'єва дня (2 листопада) мороз не вдарить.
  • Якщо в зайцях багато жиру, зима буде довга й студена.

Що категорично не можна робити в цей день

В цей день радять берегтися від пристріту, побоюватися шабашу нечистої сили. З цього дня ходять по землі осінні лихоманки, хитаються по білому світу, мучаться самі і мучать людей. Варто берегтися від хвороб, інакше вони можуть перерости в хронічні.

Проти пристріту, порчі і будь-якого іншого наговору наші предки використовували цибулю, часник, редьку і сіль.

Говорили, що сіль і редька виїдають всі злі слова, написані на папері, а запах часнику і цибулі лякає нечисту силу.

До речі, людині, яка народилася 16 жовтня, дано знання трав і мистецтво цілительства. В якості талісмана їй слід носити гранат.

Читайте також, що в Україні з'являться два нових свята.