18 листопада - невдалий день для покупок і рішень: що ще можна робити в цю дату, прикмети

У цей день православна церква згадує про мучеників і подвижників Галактіона і Єпістимію
Яке сьогодні свято. У цей день православні вшановують пам'ять мучеників і подвижників Галактіона і Єпістимії, що жили в III столітті в місті Ємесі Фінікійському (територія сучасного Лівану) і прийняли катування і страту за віру в Ісуса Христа. Віруючі звертаються у молитвах до преподобних учнів для допомоги в боротьбі з спокусами блуду.
За біблійними переказами, батьки Галактіона Клітофон і Левкіппія раніше були язичниками, але звернулися в християнство після зустрічі зі старцем Онуфрієм. Так, матері Галактіона уві сні явився Спаситель і обіцяв звільнити її від безпліддя, а син повинен був стати великим поборником Віри. Юнак отримав блискучу освіту і в 24-річному віці заручився з поганською дівчиною Єпістимією, яка невдовзі прийняла святе Хрещення.
Закохані вирішили не одружуватися, а присвятити себе Богу і вирушили в монастир біля гори Синай. Через деякий час гонителі християн схопили Галактіона, і йому погрожували жорстокими муками. Єпістимія добровільно приєдналася до коханого і розділила з ним мученицьку смерть через четвертування, в 250 році.
Святі мученики Галактіон і Єпістимія (Фото з відкритих джерел)
Також 18 листопада православні вшановують пам'ять святого архієпископа Іони, який займався облаштуванням та організацією притулків для сиріт та знедолених. Також він вважався великим чудотворцем, і навіть після смерті в XV столітті мощі зберегли дивовижну силу - до них приходили за зціленням і позбавленням від невдач.
У цей день іменини у Галактіона, Памфіла, Тимофія, Гавриїла.
Що можна і не можна робити в цей день
У народі вважалося, що в день Іони можна залучити свою другу половинку ближче до серця. 18 листопада дівчата розкидали монетки у дворі, щоб прийшов наречений, а також просили святого про швидкої зустрічі з гідним хлопцем і багатого весілля.
Робота по дому і прибирання обіцяли удачу, а похід у лазню - здоров'я на весь рік.
На Іону вірили, що прийняття важливих рішень у цей день не принесе бажаного результату.
Також день вважали невдалим для покупок, договорів позики - трата грошей 18 листопада не обіцяла добра і могла обернутися значними втратами.
Заборонялося підіймати з землі чужій віник - таку знахідку обходили десятою дорогою, через те, що на ньому могла бути порча.
Головні прикмети в день святого Іони:
- Якщо в цей день почався снігопад, то замети протримаються всю зиму;
- Якщо 18 листопада з ранку йде дощ, то вже до вечора замете снігом;
- В темний час місяць у небі в серпанку обіцяла затяжну негоду;
- Якщо 18 листопада небо ясне і дме північний вітер, то скоро помітно похолодає;
- У день Іони купівля речі або товару - немов гроші на вітер викинути
Читайте також, чи будуть в Києві концерт і ялинка на новорічні свята.