ua en ru

5 книжок осені для затишного читання: ці історії нікого не залишать байдужими

5 книжок осені для затишного читання: ці історії нікого не залишать байдужими Топ книг для читання восени (фото: freepik.com)
Автор: Lite

Ми зібрали топ кращих різножанрових книг, які нещодавно вийшли українською мовою

Сезон затишних светрів та пожовклого листя офіційно відкритий. Вечори стають коротшими, тому пропонуємо провести їх із книгою. У осінній добірці новинки літератури від світових авторів. Зворушливі історії зігріватимуть у той час, коли вам не хочеться вилазити з-під ковдри.

Зараз українські книговидавці переживають не найкращі часи, та все ж друкують якісні новинки. "Місячне сяйво", "Сповідь книгаря", "Змарновані мрії" - це ті книги, з якими варто ознайомитись. Історії цих книг нікого не залишать байдужими. Вони про життя і спогади, надії близьких і рідних, про долі і мрії, багатства й складнощі, про зміни у світі, а також про тих, хто завжди залишається поруч.

"Місячне сяйво", Майкл Шебон

5 книжок осені для затишного читання: ці історії нікого не залишать байдужими

Віртуозна вигадка, замаскована під щиру сповідь від Майкла Шебона - американського письменника та сценариста, володаря Пулітцерівської премії. Ця зворушлива історія життя героя, сповнена справжнього кохання, відваги, нерозсудливості й втрат, стала бестселером New York Times та Amazon.

"Місячне сяйво" - це дивовижна історія спогадів центрального персонажа книги. Історія, сповнена любові та нерозсудливості, відваги та непоправних втрат. У єдине ціле Майкл Шебон з'єднав любов до ракетобудування на противагу реальності, війну і кохання, сімейні таємниці, чуттєвість і романтичні спогади. Сюжет книги автор проклав крізь час від воєнної Німеччини до сучасної Америки. Він розповів як змінилося життя до війни та після і яким чином цей час вплинув на життя головного героя - прикутого до ліжка дідуся оповідача книги.

У його хаотичних оповідях є більш суттєва логіка - пам'ять.

За останні десять днів він розповів мені про своє життя дев’яносто відсотків того, що я про нього знаю.

Книга Майкла Шебона культивує силу сімейних зв’язків та ледь відчутну втрату непохитних спогадів. "Місячне сяйво" - наповнена емоціями автобіографічна історія сім'ї, життя неординарної талановитої особистості та чуттєва історія кохання, побудована на прихованих істинах.

Коли я помру, запиши все це. Поясни все. Можеш запхати туди купу своїх метафор. І розмісти все в хронологічному порядку, а не так, як я тобі тут наплів. Почни з ночі, коли я народився - з другого березня 1915 року. Тієї ночі було місячне затемнення. Знаєш, що це таке?

"Сповідь книгаря", Шон Байзелл

5 книжок осені для затишного читання: ці історії нікого не залишать байдужими

Радість доторкнутися до книжки, яка подарувала світові певні культурні чи суспільні цінності - це, безперечно, найбільша розкіш, яку дарує наше ремесло.

Автор книги Шон Байзелл - власник однієї з найбільших букіністичних крамниць Шотландії. Ще в 2010 році він почав вести сторінку у Фейсбуці, де розповідав про будні книгарні, а згодом написав мемуари. У книжці рік з його життя, де він як продавець старих книг веде фінансово нестійкий бізнес у 2015 році та намагається втриматись на плаву. Ця книга - справжня сповідь Брайтеля про всі правди й неправди цього ремесла. Книжкова торгівля тут описана автором в усій її красі і примхах. Шон невиправний реаліст і пише про все з надмірною чесністю.

Тож це відверта розповідь про те, як виживають маленькі книгарні, Amazon смертельно дихає у спину, а відвідувачі зазирають згаяти час, а не щось придбати.

Біографічна історія гарантовано сподобається книголюбам і тим, хто хоч раз мріяв працювати в книгарні. Мільйон книжок на вибір, сотні книжкових полиць, кішка з книжкового магазину, а після того, як ви придбаєте книжку, можна просто спуститись до моря, щоб сісти і прочитати її. Але у цій крамниці відвідувачів не зустрічає її радісний власник. В оригінальній книзі погляд Байзелла на життя, кохання та продаж книг різним дивакам.

У 2001 році, незабаром по тому, як придбав книгарню, я купив скелет у натуральний розмір (поняття не маю, навіщо він мені, але я його досі не викинув - тепер сидить у книгарні зі скрипочкою в руках). Я збирався підвісити його зі стелі, але тимчасово вмостив у крісло перед каміном і вклав у кістляві пальці "Ілюзію Бога" Річарда Докінза. Саме тоді у книгарню зайшов священник.. Я почув із надр крамниці гучний регіт, а тоді він з’явився і заявив: - Коли настане мій час, хочу, щоб мене знайшли саме так.

"Шалено багаті азійці", Кевін Кван

5 книжок осені для затишного читання: ці історії нікого не залишать байдужими

Існує чимало історій про багатих людей та автор цієї книги вирішив описати не просто багатство, а неймовірну розкіш, що може відчути навіть читач. Це та книга, яка допоможе забути про буденність.

Рейчел Чу та її хлопець Нік є професорами в Нью-Йоркському університеті. Вони кохають одне одного, і Нік пропонує разом провести літню відпустку на його батьківщині. Дівчина погоджується на подорож навіть не підозрюючи, що на неї чекає. Вона потрапляє в закриту спільноту, де статки обчислюються мільярдами, а коло спілкування становлять найвпливовіші особи Азії. Виявляється, що Нік з найвпливовіші династії китайців, які багато десятиліть тому оселились у Сінгапурі. Ці люди не люблять пускати у своє життя незнайомців, непокоячись за свої статки та репутацію. Загалом персонажів у книзі дуже багато і всі вони багаті й божевільні, драматичні та смішні.

Незважаючи на те, що сюжет книги можна назвати класичним і легким, він містить глибокий підтекст. Тут і історична пам'ять, нюанси азійського прориву, традиції та класова нерівність. Тому чиста і наївна героїня, що попри азіатську зовнішність має американське серце, дозволяє побачити безліч нюансів іншої культури.

"Шалено багаті азійці" - дещо сатирична книга про марнотратство, кохання і відданість. Кевін Кван залишає фінал відкритим. Тож у читачів є простір для уяви та роздумів про щасливе закінчення історії.

"Змарновані мрії", Мішель Бюссі

5 книжок осені для затишного читання: ці історії нікого не залишать байдужими

Найкращі історії кохання ніколи не вмирають. Вони продовжують жити в наших спогадах і жорстких збігах, які винаходить наш розум.

Ця дуже емоційна та заплутана книжка ідеально пасує осінній атмосфері.

Автор розділяє книгу на чотири частини і веде оповідь із чотирьох місць: Монреалю, Сан-Дієго, Барселони і Джакарти. Історія бере початок у1999 році, а завершується у 2019 році. Тож у книзі 20 років прихованих емоцій Наталі та пригнічених почуттів. Це Історія кохання поза часом і поза кордонів у якій живе головна героїня роману. На перший погляд жінка має все, що можна бажати для родинного щастя: коханий чоловік, дві дорослі доньки, будинок на березі Сени, улюблена робота бортпровідниці. Аж раптом низка дивних збігів змушує її згадати епізод із молодості, який стосується її давньої таємниці. Автор скупо і поступова розкриває усі елементи історії, тож складається враження, що цей персонаж зійшов з розуму.

Хто намагається змусити Наталі знов пережити цю загадку, яка ледь не забрала життя? Коли минуле і сьогодення повторюються настільки, що не піддаються раціональному поясненню? Драматична історія у книзі дещо набуває рис трилеру. Але найбільшою загадкою стає серце героїні. Із ним не може впоратись розум. Спогади залишаються яскравішими, ніж можна було уявити, а минуле ніколи не залишиться у секреті. Ситуації у книзі майстерно підібрані. Присутня невизначеність, а читачам дійсно захочеться дізнатися причину цих збігів.

"Старша Едда"

5 книжок осені для затишного читання: ці історії нікого не залишать байдужими

"Старша Едда" - найдавніша збірка епічних творів ісландської літератури. Це пам’ятка давньоісландської словесності та взірець класичного епосу. На українську твір вперше переклав Віталій Кривоніс. "Старша Едда" поєднує численні міфи й легенди скандинавського культурного простору. У стародавніх піснях містяться основні сучасні знання зі скандинавської міфології. Величні картини створення світу, пригоди Тора, Локі й Одіна, кривава драма при дворі повелителя гунів Атлі - образи герої і сюжети, що й досі надихають митців. Для кращого розуміння твору книга містить коментарі, а ще ілюстрації Вільяма Коллінгвуда з англомовного видання "Старшої Едди" 1908 року.

Пропонуємо вам також топ фільмів, які допоможуть вам стати казково багатими.