ru ua

Свято 2 жовтня: що потрібно зробити в цей день, прикмети

Свято 2 жовтня: що потрібно зробити в цей день, прикмети Яке сьогодні свято (freepic.com)
Автор: Styler

2 жовтня православні згадують святих мучеників Трохима Синадського і Зосими Кілікійського.

Що можна і не можна робити в свято, важливі прикмети, заборони і традиції - читайте нижче в нашому матеріалі.

У народі це свято також має назву бджолина дев'ятина, і присвячувався підготовці вуликів до зими. У цю дату наші предки дотримувалися стародавніх звичаїв і традиції, щоб забезпечити міцне здоров'я і достаток в будинку, а також дотримувалися ряду правил, щоб не накликати на себе біду.

За церковними переказами, Трохим постраждав за християнську віру під час царювання римського імператора Проба в III столітті. А Зосима століттям пізніше прославився як відлюдник, який пішов від язичницьких міст і оселився в пустелі, де його оберігали дикі звірі. Правитель наказав катувати праведника і вимагав відректися від Бога, а солдати заявили, що самі приймуть християнство, якщо тварини прийдуть його захистити. Після молитви Пустинника з'явився лев, і святого в страху відпустили. Відразу після цього Зосима помер.

Мученика в народі вважали покровителем тварин. 2 жовтня тваринам ні в якому разі не можна було завдавати болю або ображати їх, інакше можна було розгнівати вищі сили і в майбутньому самому травмуватися.

Що потрібно зробити в цей день

На Трофимів день обов'язково потрібно з'їсти щось з медом, запиваючи теплою водою. Наші предки вірили, що якщо цього не зробити, то осінні холоди і зимові морози підкосять здоров'я людини і вона може злягти з хворобами.

Щоб здоров'я було міцним, на столі вдома обов'язково повинні бути страви з медом. Господині в цей день пекли на ньому калачі й пряники і примовляли, щоб зима була така ж солодка, як і свято сьогодні.

Коли заходило сонце молодь збиралася, щоб повеселитися і знайти собі пару. Дівчата ворожили на коханого і навіть могли приворожити хлопця. Для того, щоб закохати в себе когось, потрібно було пильно дивитися йому в очі.

У цей день потрібно було обов'язково вийти з дому, щоб знайти своє щастя. Інакше наші предки вірили, що можна залишитися без пари назавжди.

Головні прикмети цього дня:

  • Якщо в цей день вітер дме з півдня - в наступному році чекайте врожаю хліба.
  • Якщо бджоли в цю дату закривають у вуликах отвори - буде сувора і сніжна зима.
  • У цей день потрібно було обов'язково пригостити бідну людину медом - інакше буде весь рік невдача.

Іменинники цього дня - Гнат, Давид, Ігор, Костянтин, Теофіл, Трохим, Федір.