ua en ru

Свято 23 березня: що потрібно обов'язково зробити, головні заборони і іменинники

Свято 23 березня: що потрібно обов'язково зробити, головні заборони і іменинники Православні в цей день шанують святих (колаж РБК-Україна)
Автор: Lite

23 березня 2020 року вшановують святих Василісу і Кіндрата Коринфського.

Про всі прикмети та звичаї цього дня читайте нижче в нашому матеріалі.

У народі цей день називали Василиною – володаркою весняних вод. Вона знала таємницю того, як уникнути паводків. Отже, селяни зверталися до неї за допомогою великої весняної води.

Василина, коли їй було 9 років, постраждала за віру Христову під час великого гоніння при Діоклетіані в Нікомидії. Завдяки доносу, вона була схоплена і приведена до Нікомідійскому префектові Олександру. Після безуспішних спроб вмовити Василину відректися від Христа і поклонитися ідолам, префект наказав віддати отроковицю Василису тортурам. Згідно Житію, Василину били по обличчю, а потім роздягли до гола і вниз головою підвісили за ноги, при цьому її палили знизу вогнем і окурювали сірчаним димом. Отроковицю кинули в палаючу піч. Василина, створивши хресне знамення, увійшовши у вогонь, вийшла з нього неушкодженою. Після цього Василину віддали на поталу двом голодним левам, але отроковиця залишилася неушкоджена. Префект Олександр відпустив Василину після мук, сам увірував у Христа, провів своє життя в покаянні і мирно помер.

У роки переслідувань Деція і Валеріана Кіндрат оселився в Коринті для вивчення лікарського мистецтва. Там духовна дружба пов'язала його з іншими молодими християнами, які бажали присвятити себе Господу. Схоплені за наказом проконсула Тертія, вони, після сміливого захисту свого уповання, були піддані бичеванню та іншим мукам. Потім їх прив'язали позаду коней і волочили по вулицях, поки нарешті не вивезли за межі міста, де обезголовили.

На місці їх мучеництва забило джерело живої води, яке зцілювало будь-які недуги. Там згодом збудували церкву, в якій поклали їх святі мощі.

Народні прикмети на 23 березня

  • Гроза 23 березня – рік буде врожайним.
  • Прилетіли ластівки – буде великий врожай.
  • Можна вирушати на риболовлю, адже клювання буде хорошим.
  • Навколо Місяця видно кола – скоро піде дощ.
  • Журавлі прилетіли – весна буде теплою.
  • Холодний вітер подув – зима ще довго протримається.

Що не можна робити 23 березня

1. 23 березня потрібно уникати грубої і жирної їжі, оскільки вона погано вплине на ваше самопочуття. У цей день організм ослаблений.

2. В цей день не радять виходити з дому. У народі вважається, що, якщо вийти на вулицю – можна принести в дім лихо.

Іменини в цей день святкують: Анастасія, Анект, Василиса, Віктор, Вікторин, Галі, Галина.