ua en ru

День Віри, Надії, Любові та їх матері Софії: що суворо заборонено робити 30 вересня

День Віри, Надії, Любові та їх матері Софії: що суворо заборонено робити 30 вересня Свято Віри, Надії і Любові 30 вересня (колаж: РБК-Україна)

Що не можна робити в свято Віри, Надії, Любові та матері їх Софії - читайте в матеріалі Styler

Свято Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, яке за православною традицією ми відзначимо завтра, 30 вересня, вважається особливим жіночим святом. У цей день існує маса заборон, традицій і цікавих прикмет. Що можна і що не можна робити в цей день - читайте в матеріалі Styler.

Це свято традиційно вважається особливим жіночим днем. Адже історія про матір, яка втратила трьох маленьких дочок, не може залишити нікого байдужим.

Що суворо заборонено робити в цей день

У це жіноче свято представницям прекрасної статі не можна тяжко працювати та безперервно поратися по господарству.

30 вересня не можна брати шлюб, планувати весілля або влаштовувати заручини. Проте свататися на Віру, Надію, Любов можна і навіть потрібно. Раніше казали "На Віру, Надію, Любов сватаються, а на Покрову день весілля грають".

Суворо заборонено в цей день сваритися, сперечатися, з'ясовувати стосунки. Особливо грішно, якщо між собою конфліктують жінки.

Історія великого свята

У цей день вшановують пам'ять святих сестер - Віри, Надії та Любові, вони загинули в ім'я віри. Римський імператор Адріан хотів змусити Софію і її дітей (12, 10 і 9 років) відректися від Христа, але вони відмовилися.

Тоді дівчаток катували та вбили. Мати поховала їх на пагорбі за містом. Вона три дні оплакувала дівчаток, а на четвертий день померла.

У цей день жінки відпочивали, а чоловіки їх балували ласощами та квітами. Обов'язково потрібно було сходити в храм і помолитися, спекти пиріг і з'їсти його в колі сім'ї.

Вважалося, що в цей день потрібно гарненько поплакати. Якщо це зробити, то весь рік пройде без сліз.

Раніше ми писали, скільки днів ми будемо відпочивати в жовтні.