ua en ru

Помер Роман Віктюк: найкращі цитати про Україну, війну на Донбасі і Путіна

Помер Роман Віктюк: найкращі цитати про Україну, війну на Донбасі і Путіна Помер Роман Віктюк (Фото: facebook.com/teatrviktuka)

Знаменитий режисер Роман Віктюк помер на 85 році життя

Культовий український і радянський режисер Роман Віктюк помер у віці 84 роки. Наприкінці жовтня його госпіталізували з коронавірусом. 17 листопада 2020 року його не стало. Смерть Віктюка підтвердили в його театрі.

Роман Віктюк – радянський і український театральний режисер, педагог, художній керівник Театру Романа Віктюка, народний артист України. Народився у Львові 28 жовтня 1936 року в сім'ї вчителів. У культового режисера не було сім'ї та дітей, і він в інтерв'ю часто зізнавався, що батьком його звуть його учні.

Кращі цитати Романа Віктюка

"Мистецтво – це радість, життя – кошмар. Коли виходиш на підмостки, нічого іншого не існує для тебе. В цьому наш єдиний порятунок".

"Ідеальний світ – той, який ми даруємо один одному".

"Тривога - цей той мікроб або той диявольський (я акцентую, диявольський!) голос, який намагається людини приспати, щоб був сон чудовиськ".

"Який же Путін народ? Він від чорта".

"Хочу жителям Донбасу сказати тільки одне: ви живете поза Бога, ви Його не чуєте. На секунду вимкніть всі телеканали, закрийте очі та побудьте в тиші. Без зла, без насильства, без вбивства. В цій тиші, долучившись до Неба, може бути, у вашій душі щось станеться. Повинно статися, якщо ви українці. Якщо ви не громадяни України, навіть ця тиша вам не допоможе, тоді дайте спокій Україні".

"Кожна людина - маленьке сонечко. А сонечко не можна ні зупинити, ні погасити. Коли ж маленькі сонечка об'єднуються у велике всесвітнє сонце, тоді відступає всяка біда. Потрібно пам'ятати, що всі ті святі душі, які покинули Землю, нікуди не зникають. Їх енергія весь час над нами. Це небесна енергія. Вона йде від Бога".

"Щастя — це пауза між двома нещастями".

"Що росіяни робили в Прип'яті? Це була Україна".

Кращі роботи Романа Віктюка

П'єса П. Шеффрера "Чорна кімната"

Драма Юліуша Словацького "Марія Стюарт"

А. Володіна "З коханими не розлучайтеся"

М. Булгаков "Майстер і Маргарита"

П'єса Ж. Жене "Служниці"

П'єса Д. Хуана "М. Батерфляй"

О. Уайльд "Саломея".

Е. Берджесс "Заводний апельсин"

К. Драгунская "Едіт Піаф"

А. Максимов "Маскарад маркіза де Сада"

Ф. Сологуб "Дрібний біс"

П. Чайковський "Іоланта"

Ж. Кокто "Священні чудовиська" багато інші.

Роман Віктюк викладав в естрадно-цирковому училищі і його учнями були Геннадій Хазанов та Юхим Шифрін. Також давав лекції в багатьох вищих навчальних закладах в Україні, Італії, Росії. Працював як режисер і актор в декількох фільмах, активно друкувався.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що помер знаменитий актор Армен Джигарханян.