ua en ru

Гормональний занепад: нутріціолог розповіла, чому небезпечно худнути на соках та смузі

Гормональний занепад: нутріціолог розповіла, чому небезпечно худнути на соках та смузі Різнобарвні баночки можуть завдати шкоди всьому організму (фото: pexels.com)

Новорічні свята позаду – тепер у спробах скинути набрані за час канікул кілограми багато хто вдається до детоксикації на соках та смузі.

Нутриціолог Євгена Хелс у своєму блозі про здорове харчування в Instagram попередила, що така система очищення організму та схуднення може призвести до серйозних захворювань.

"Я думала, що тема детоксу на смузі та соках давно не актуальна. Але, на жаль, досі бачу, як ці кольорові баночки рекламуються в мережі і щасливі їхні власники демонструють, як пострункішали, вживаючи ці божественні напої. Я покажу зворотний бік" , – поділилася Євгенія.

Гормональний занепад: нутріціолог розповіла, чому небезпечно худнути на соках та смузі

Не найкорисніший спосіб скинути зайве (фото: pexels.com)

  • Перетравлення вуглеводів починається в ротовій порожнині під впливом ферменту слини – амілаза. Це означає, якщо ми сік чи смузі не обробили слиною, то початкового етапу перетравлення не запустили.
  • Далі вся ця рідина потрапляє у шлунок. Якщо сік – холодний, то виснаженому організму треба ще витратити сили, щоб його зігріти!
  • Далі він потрапляє в тонкий кишечник, де відбувається основний етап розщеплення та всмоктування вуглеводів, тому коли у нас проблеми з кишечником, ми бачимо здуття навколо пупка, саме там знаходиться даний відділ кишечника.

Фрукти – складно перетравлюваний продукт. Багато хто на соках зовсім не скине зайві кілограми, тому що їхній організм вже в нормальному занепаді і такий захід тільки нашкодить.

"Але ж моя подруга стрункішала!", – скажете ви.

Це банальний дефіцит калорій та втрата рідини! Не факт, що людина утримає цю вагу, повернувшись у звичайний режим.

"Подумайте перед тим, як піддавати свій організм таким експериментам! Я завжди – за усвідомлений та системний підхід", – порадила фахівець.

Гормональний занепад: нутріціолог розповіла, чому небезпечно худнути на соках та смузіСік (фото: pexels.com)

Про шкоду фруктози

  1. Чим шкідлива фруктоза: на неї відгукується інсулін, метаболізується вона печінкою, а отже, її надлишки можуть вести до жирового геатозу печінки.
  2. Вона підвищує рівень тригліцеридів, що може призвести до діабету та проблем із толерантністю до глюкози.
  3. Вона підвищує рівень сечової кислоти, може призвести до хвороб суглобів та подагрі.
  4. Підвищує рівень холестерину.
  5. Глюкоза використовується всіма клітинами організму, що більше запасається в жир.
  6. Фруктозу любить патогенна мікрофлора та паразити, отже, здоров'я кишечника під загрозою.
  7. Якщо людина виснажена, то така вуглеводна кома може привести гормони до занепаду.