ua en ru

Краще з'їсти шматочок торта: лікар розповіла правду про шкоду цукрозамінників

Краще з'їсти шматочок торта: лікар розповіла правду про шкоду цукрозамінників Лікар-ендокринолог Катерина Григор'єва (фото: instagram.com/wow.so.young)

Багато хто вважає полку з цукрозамінниками в супермаркеті майже не порятунком, коли хочеться "шкідливого солоденького", особливо - якщо не можна вживати продукти зі справжнім цукром.

Але цукрозамінники не тільки не корисні, але і шкідливі для людини, особливо, якщо є проблеми зі здоров'ям.

Про це розповіла у своєму Instagram лікар-ендокринолог Катерина Григор'єва.

Вона розповіла, чим саме небезпечні цукрозамінники і якщо у вас немає сил повністю відмовитися від солодкого, допустимі еритрит і стевія. Але тільки як тимчасовий захід, пам'ятаючи про негативні наслідки цукрозамінників.

  • Якщо ви не на лікувальному протоколі, краще іноді дозволити собі шматочок справжнього тортика, чим обманюватися ЦЗ (цукрозамінники - далі).

Краще з'їсти шматочок торта: лікар розповіла правду про шкоду цукрозамінниківІноді краще з'їсти шматочок торта або маленьке тістечко (фото: pexels.com)

Чим шкідливі цукрозамінники⠀

  • ЦЗ взаємодіють з рецепторами, відповідають за солодкий смак і підтримують таку ж залежність від солодкого, як і цукор. Замість того, щоб обманювати рецептори, корисніше і результативніше попрацювати з психологом.
  • Рецептори солодкого є не тільки в роті. Так, при стимуляції їх в шлунку, збільшується виробництво греліну - гормону голоду - і зростає апетит. Кому сподобається постійно відчувати голод?
  • При впливі цукрозамінників на рецептори клітин підшлункової залози виділяється інсулін, точно так, як і на цукор, посилюючи стан інсулінорезистентності, що є одним з головних факторів передчасного старіння.
  • Цукрозамінники:
  1. збільшують ризик ІР і цукрового діабету 2 типу
  2. підвищують частоту нейродегенеративних захворювань
  3. порушують синтез дофаміну і серотоніну
  4. провокують алергічні реакції
  5. поліоли (ксиліт, сорбіт, еритрит) можуть викликати діарею і протипоказані при жовчнокам'яній хворобі, тому що підсилюють жовчевідтік
  6. посилюють здуття живота, посилюють СИБР і СИГР
  7. при порушеннях вуглеводного обміну, хронічному запаленні, дисбалансі мікробіоти, можуть ще більш ускладнити стан.

Краще з'їсти шматочок торта: лікар розповіла правду про шкоду цукрозамінниківКраще отримувати цукор з ягід (фото: pexels.com)

Часто саме в період лікування багато хто вирішує виключити цукор з раціону, роблячи при цьому вибір на користь ЦЗ. Але це самообман і, можна сказати, шкідлива звичка, від якої потім важко позбутися. Тож я не рекомендую цукрозамінники. Ніякі.

Здоровій людині досить отримувати вуглеводи з ягід, овочів, зелені, горіхів, фруктів і безглютенових злаків. До 100-130 г на добу в перерахунку на вуглеводи - ілком допустимо.