ua en ru

Нутриціолог назвала кращі безпечні добавки для зміцнення імунітету

Нутриціолог назвала кращі безпечні добавки для зміцнення імунітету Ілюстративне фото (pexels.com)

Для оптимальної роботи нашого імунітету вкрай важливі здорове харчування, хороший сон, регулярне фізичне навантаження і зменшення стресу. А добавки можуть допомогти додатково зміцнити імунітет, коли одного здорового способу життя для цього недостатньо.

Нутриціолог-дієтолог Наталія Власнюк перерахувала в Instagram кращі добавки для імунітету, які є безпечними для організму.

Безпечні добавки для імунітету:

Бузина - натуральний імуностимулятор наших бабусь, крім цього вона скорочує час хвороби при ГРВІ. Бузина містить унікальну природну речовину, яка перешкоджає проникненню вірусів в здорову клітину, тим самим блокуючи їх розмноження.

Аскорбінова кислота (вітамін С) у кілька разів підвищує опірність організму шкідливим бактеріям і вірусам. Важливо й те, що вітамін С сприяє виробництву фагоцитів – особливих клітин, що знищують мікроорганізми, які проникають в кров.

Ехінацея у своєму складі має ефірні масла, вітаміни А, С і Е, органічні кислоти, антиоксиданти і такі мікроелементи, як залізо, селен, кремній і кальцій.

Нутриціолог назвала кращі безпечні добавки для зміцнення імунітету

Ілюстративне фото (pexels.com)

Женьшень. Основні активні компоненти в складі - це гінзенозіди. Найбільше їх міститься в шестирічному червоному Корейському женьшені. Вона також містить велику кількість фенолів, ліпідів, есенціальні жирні кислоти, вітаміни, амінокислоти і мінерали. Завдяки цьому вона нормалізує роботу систем організму, покращує самопочуття.

Пробіотики сприяють зміцненню бар'єрної функції, зростанню числа клітин слизу кишечника, тим самим допомагають регулювати роботу імунної системи.

Омега-3 мають вирішальне значення в зміцненні імунітету, так як входять до складу мембран клітин імунної системи і сприяють синтезу ейкозаноїдів – особливих молекул, які допомагають цим клітинам зв'язуватися один з одним. Чим міцніше зв'язок - тим краще опірність організму різним вірусам, інфекціям і внутрішнім хворобам.

Потрібно пам'ятати, що іммунностимулюючі трави не рекомендується вживати людям з аутоімунними захворюваннями, щоб не викликати зростання антитіл.