ru ua

Харчування при гіпертонії: 15 продуктів, які знижують тиск

Харчування при гіпертонії: 15 продуктів, які знижують тиск Ілюстративне фото (pexels.com)

Здоровий раціон необхідний для зниження артеріального тиску і підтримки оптимального його рівня, і дослідження показали, що включення в свій раціон певних продуктів, особливо продуктів з високим вмістом певних поживних речовин, таких як калій і магній, знижує рівень артеріального тиску.

Нутриціолог Ольга Усенко у своєму Instagram розповіла, які продукти допомагають знизити кров'яний тиск.

Топ-15 продуктів, які знижують тиск:

1. Цитрусові і фреш з них — багаті вітамінами, мінералами і рослинними сполуками, які можуть допомогти зберегти здоров'я серця за рахунок зниження факторів ризику серцевих захворювань.

2. Лосось і жирна риба - є відмінним джерелом жирів омега-3, які несуть значну користь для здоров'я серця. Ці жири можуть допомогти знизити рівень артеріального тиску за рахунок зменшення запалення і зниження рівня сполук, що звужують кровоносні судини.

Харчування при гіпертонії: 15 продуктів, які знижують тиск

Ілюстративне фото (pexels.com)

3. Гарбузове насіння - і масло цього насіння) - є концентрованим джерелом поживних речовин, важливих для контролю артеріального тиску, включаючи магній, калій і аргінін, амінокислоту, необхідну для виробництва оксиду азоту, який необхідний для розслаблення кровоносних судин і зниження артеріального тиску.

4. Квасоля і сочевиця
5. Ягода
6. Фісташки
7. Морква
8. Селера
9. Томат
10. Броколі

Харчування при гіпертонії: 15 продуктів, які знижують тиск

Ілюстративне фото (pexels.com)

11. Грецький йогурт
12-13. Чіа і насіння льону
14. Буряк і буряковий сік
15. Шпинат

Всі ці продукти так чи інакше можуть допомагати організму розслабляти судини, живити організм потрібними мікроелементами, що буде добре впливати на зниження тиску.