ua en ru

Секрет ситості: дієтолог розповіла, як худнути без почуття голоду

Секрет ситості: дієтолог розповіла, як худнути без почуття голоду Ілюстративне фото (www.pexels.com)

Дієтолог розповіла, що є, щоб довше відчувати ситість

Голод не фізіологічний. Якщо ви під час зниження ваги відчуваєте голод, то все закінчиться зривом і поверненням скинутих кілограм. Як же худнути без голоду? Про це в Instagram розповіла дієтолог Надія Пахирко.

У верхній частині шлунка є спеціальні рецептори, вплив на які дає сигнал в мозок, що шлунок наповнений їжею. Як тільки объем їжі досягає верхньої стінки шлунка, мозок отримує сигнал, що ви ситі і є бажання пропадає.

Логічно припустити, що якщо їжа буде об'ємною і поживною і при цьому не калорійною, то можна мінімізувати почуття голоду при зниженні ваги. Таким продуктом є свіжі овочі.

Овочі низькокалорійні, але в шлунку, вбираючи воду, збільшуються в об'ємі і створюють відчуття ситості.

Секрет ситості: дієтолог розповіла, як худнути без почуття голоду
⠀Ілюстративне фото (www.pexels.com)

Так, 400 калорій абсолютно по-різному виглядають у вашому шлунку. Овочів можна їсти необмежену кількість і більше 400 ккал з'їсти вже важко, тому що шлунок наповнений. Порція велика, а калорій мало. Для прикладу 400 ккал - це 2,5 кг огірків.

Всього лише 45 гр. рослинної олії (2,5 ст. л) дає вам ті ж 400 ккал, а шлунок при цьому абсолютно порожній. А ліміт калорій на 1 прийом їжі вже вичерпано.

Намагайтеся свою тарілку наполовину заповнювати свіжими овочами. А на другу половину кладемо білок, складні вуглеводи і крапельку жирів. Харчування повинно бути збалансованим. Тоді ви будете ситі, задоволені і чудово розлучатися із зайвими кілограмами.

Нагадаємо, що раніше нутриціолог Олена Коготкова назвала топ-10 підступних корисних продуктів, від яких товстіють.

До речі, дієтолог Єва Шишова розповіла, який алкоголь вибрати тим, хто худне.