У чому сіль? Дієтолог розкрила захоплюючу правду про сіль і здивувала широтою вибору
Сіль - це невід'ємна частина практично будь-якої страви. Цей пієвий продукт не такий простий, як здається на перший погляд.
Дієтолог Ольга Безугла на сторінці в Instagram розповіла про види солі та її вплив на організм.
Сіль життєво необхідна для життєдіяльності людини. Вона складається на 40% з натрію і 60% з хлору.
Ілюстративне фото (www.pexels.com)⠀
Натрій - життєво важлива мінеральна речовина, проте його надмірна кількість може завдати організму шкоди. Наш організм не синтезує натрій і хлор самостійно, тому ми повинні отримувати їх зі свого раціону.
⠀
При помірному споживанні, незалежно від виду солі, супутні натрію мінерали надходять у вкрай малих кількостях.
⠀
Види солі:
Морська сіль. Крім хлориду натрію, морська сіль може містити деяку кількість йоду, кальцію, магнію і калію.
Сіль грубого помелу або кам'яна сіль
Кухонна або столова сіль
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Йодована сіль. Йодована сіль - хороший спосіб отримати відсутню кількість необхідного організму йоду.
Пан-сіль. У пан-сіль є амінокислота лізин, яка усуває металевий присмак йоду. У двох чайних ложках пан-солі міститься стільки ж натрію, скільки в одній чайній ложці кухонної солі.
Нітритна сіль. Ця сіль надає м'ясу рожево-червоний колір і стримує розвиток небажаних мікроорганізмів, продовжуючи тим самим термін придатності продукту.
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Разоцветная сіль.Незважаючи на те, що в їх складі часто наведено цілий список мінералів, жодна з цих солей не містить жоден з мінералів в такій кількості, щоб воно покрило значиму частину добової потреби.
Смакова сіль. Крім того, випускається сіль з різними смаковими нюансами. Це, наприклад, ароматизована, часникова, копчена сіль.
Рекомендація обмежити кількість солі. Ми не помічаємо як використовуємо цей продукт в рази більше того мінімуму, який необхідний для функціонування нашого організму.
⠀
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Скільки солі можна їсти? За даними ВООЗ - 5 гр на добу (одна чайна ложка). Але часто разом з їжею в організм потрапляє до 100 г, а це в 20 разів більше!
⠀
У той же час не можна відмовлятися від солі: організм людини не здатний накопичувати натрій, він надходить тільки з їжею. Повна відмова може привести до таких наслідків, як гіпоксія, порушення серцевого ритму, погіршення сну, зневоднення, м'язова слабкість і швидка стомлюваність.
Нагадаємо, що раніше дієтолог Олена Коготкова дала поради, як не переїдати і відчувати ситість.