ru ua

Зміцнить імунітет восени: нутриціолог назвала простий і доступний натуральний пробіотик

Зміцнить імунітет восени: нутриціолог назвала простий і доступний натуральний пробіотик Нутриціолог Анна Макарова (фото: instagram.com/annamakarova25)

Щоб зміцнити імунітет восени, варто звернути увагу на простий пробіотик інулін.

Інулін (не плутати з інсуліном) - це одна з різновидів клітковини, входить до підгрупи фруктани. Інулін відносять до розчинної клітковини. Вона розчиняється у воді, утворюючи гелеподібну речовину, і піддається ферментуванню.

Це - їжа дня нашої кишкової мікрофлори (пребіотик). Пребіотики діють, як добрива, які стимулюють ріст "хороших" бактерій в кишечнику, розповіла нутриціолог Анна Макарова у своєму Instagram.

Зміцнить імунітет восени: нутриціолог назвала простий і доступний натуральний пробіотикІнулін міститься в часнику і спаржі (фото: pexels.com)

Чим корисний інулін

  • Розчинна клітковина (до якої і відноситься інулін) здатна знижувати рівень загального холестерину в крові за рахунок зниження рівня ліпопротеїнів низької щільності ("поганого" холестерину).
  • А ще вона хороша для контролю рівня цукру в крові. У людей з діабетом клітковина, особливо розчинна, може уповільнити швидкість всмоктування глюкози - і таким чином стримувати різкі скачки цукру в крові після їжі.

Крім того, інулін сприяє:

  • зміцненню імунітету,
  • зниженню рівня тригліцеридів (ТГ) в крові,
  • допомагає в боротьбі з запорами,
  • а також здатний покращувати засвоєння кальцію. Це опосередковано його пребіотичною дією.

Але заради справедливості скажу, що ці ефекти спостерігалися в умовах прийому інуліну в формі добавки. Корінь цикорію є основним джерелом інуліну у формі добавки. Щоб отримати інулін у формі добавки, корінь цикорію замочують в гарячій воді.

Увага: важливо знати, що при алергії на амброзію цикорій протипоказаний, оскільки вони з одного сімейства рослин. Проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

Зміцнить імунітет восени: нутриціолог назвала простий і доступний натуральний пробіотик

Спаржа та артишоки - джерела інуліну (фото: pexels.com)

У яких натуральних продуктах є інулін

Я - за те, щоб отримувати інулін разом з іншими поживними речовинами - вітамінами і мінералами. Тому завжди рекомендую віддавати перевагу не добавкам, а цільним продуктам, в яких інулін міститься в природній формі.

До цих продуктів відносять спаржу, банани, часник, цибулю-порей, ріпчасту цибулю, артишоки, пшеницю, овес, соєві боби.

Цікаво, що завдяки кремоподібної консистенції, інулін можуть використовувати як замінник жиру в маргарині, заправках для салатів і навіть в йогуртах. Також його можуть використовувати для заміни частини борошна у випічці. Тому якщо в складі продукту ви побачите слово "інулін", не турбуйтеся. Це хороша штука.