Упор зовсім не на м'ясо: лікар розповіла, як правильно сидіти на палеодієті
Палеодієта - це не дієта, тобто це харчування не для короткочасного слідування з лікувальною метою, а харчування для lifestyle, способу життя.
Про це розповіла лікар-ендокринолог Діляра Лебедєва у своєму Instagram. Вона перерахувала, кому не можна на ній сидіти, а кому варто на ній залишатися на постійній основі.
На цій дієті упор - зовсім не на м'ясі (фото: pexels.com)
Уявіть нашого предка на зорі людства, коли він жив у печері, бігав за мамонтами і їв, що знайде. Тоді ще не було землеробства і скотарства - і людина жила полюванням і збиральництвом. Таким чином не складно уявити раціон того часу.
Що їсти на палеодієті
- Риба, м'ясо, птиця, морепродукти
- Яйце
- Овочі, трави, зелень
- Гриби
- Ягоди і фрукти
- Насіння і горіхи
Як бачите, тут немає круп, хоча мають на увазі, що дика людина жувала зернові, але хліб з них не робивла. Дикі види зернових вживалися дуже обмежено, як насіння, а не як борошно.
Молока і молочних продуктів не було, проте... у сучасній адаптації ми все ж залишаємо вершкове масло і масло дхі, а також рідко - тверді сири і ще рідше сир.
Палеодієта - це не "що? їсти тільки одне м'ясо?". Тут акцент - на овочі, горіхи, насіння, гриби, сезонні місцеві фрукти і ягоди, яйця і нормальне споживання тваринного білка (не менше 0,8 г / кг / добу), тому що м'ясо ще потрібно було зловити - і не завжди це закінчувалося успіхом.⠀
Хоча я сказала, що даного стилю харчування можна дотримуватися довго, але в нашому світі часом неможливо втриматися від спокуси, тому зрідка побалуватися десертом і іншою "заборонкою", не забороняється. Зрідка - це 1-2 рази на місяць.
Діляра Лебедєва (фото: instagram.com/diadoctor_lebedeva)
Кому не підходить палеодієта
Такий тип харчування підходить всім здоровим людям, які хочуть такими залишатися і надалі. Обмеження ж стосуються тих, хто має проблеми зі здоров'ям: загальне виснаження організму, субклінічна надниркова недостатність, важкі соматичні стани, дефіцит маси тіла. Людина не зможе жити без великої кількості вуглеводів.
Проконсультуйтеся зі своїм лікарем, чи підходить вам цей тип харчування.
Ранбше нутриціолог назвала топ-6 засобів, щоб зміцнити імунітет.