Заспокоїти нерви: доктор розповіла, які вітаміни відповідають за ментальне здоров'я
Психічне благополуччя, ментальне здоров'я, показує, як ми себе почуваємо і наскільки добре ми можемо адаптуватися до повсякденності і подразників. Воно має пряму залежність від біохімії нашого організму.
Про це розповіла у своєму мікроблозі в Instagram Валентина Скороход.
Все валиться з рук, зриваються дедлайни, 10 робочих процесів в голові, відпочити не встигли... Знайоме стан? Можливо, це просто дефіцит вітаміну В12, вважає доктор.
"До психічних ефектів, пов'язаних з дефіцитом В12, відноситься: хронічна втома, збудження, дратівливість, негативізм, сплутаність свідомості, порушення концентрації та уваги, безсоння, депресія...
Вітамін В12 потрібен для мотивації і побічно сприяє вирішенню діяти. Механізм: В12 лежить в основі мієлінової оболонки нервових волокон", - написала Валентина.
Валентина Скороход (фото: instagram.com/valentina.skorohod)
Тому при симптоматиці, описаній вище, вкрай важлива оцінка і комплексна робота з вітамінами групи В, розповіла спеціаліст.
"Кілька практичних кроків для поліпшення ментального здоров'я та процвітання:
1. Виключити колонізацію Helicobacter Pylori.
2. Виключити проблеми з травленням і мальабсорбцию - найбільш часта причина дефіциту B12.
3. Збагатити раціон продуктами, багатими В12.
4. Здати аналізи:
- В12, краще - голотранскобаламин,
- фолієвої кислоти,
- гомоцистеїну,
- В ідеалі: тестування мутацій в MTHFR і метилмалонил-коА; виключити непереносимість глютену і коров'ячого молока; тестування титрів антитіл до парієнтальних клітин шлунка. При проблемах з ШКТ, усуваємо їх.
5. Заповнити дефіцит В12 краще ін'єкційно, протягом 3 місяців. Лікування призначає тільки лікар!», - нагадала Валентина.
Читайте також: як підтримати печінку навесні, поради фахівця.