ua en ru

25 березня: яке сьогодні свято, головні прикмети, у кого іменини

25 березня: яке сьогодні свято, головні прикмети, у кого іменини У цей день вшановують пам'ять святого Феофана (колаж РБК-Україна)
Автор: Lite

День Феофана 25 березня вважається світлим і весняним святом, коли можна за особливими прикметами передбачити, що обіцяє рік.

Про всі прикметb і заборони цього дня, а також у кого іменини - читайте нижче в нашому матеріалі.

Крім того, наші предки в цей день (12 березня за старим стилем) виліковували хвороби і змовою відводили біду і хворобу.

Православні молилися Феофану про здоров'я і попросили у святого преподобного заступництва і удачі.

Візантійський чернець, літописець і богослов Феофан Сігріанский Сповідник в народі також відомий як "Феофан – проломи наст". Він дуже шанується православною церквою. Майбутній святий народився близько 760 роки в Константинополі. Його батько Ісак був у родинних стосунках з візантійським імператором Левом III Ісавром. Феофан став стратором в досить молодому віці, потім йому дарували титул спафарія. Після того, як він одружився на дочці візантійського патриція Лева Мегало, Феофан зберіг цнотливість і вирішив прийняти чернецтво.

Феофан був послушником обителі святого Сави. На його обличчі за наказом палестинського царя і гонителя християн Феодора були написані розпеченим залізом вірші про бешкети, тому Феофана Сповідника ще називають начертаним. Преподобному приписують дар чудотворення і здатність виганяти бісів.

В цей день категорично не можна лаятися і злитися, інакше весь рік обіцяє нещастя.

Вважалося, що у цей день приходить справжня весна.

Згідно з народними прикметами, якщо на Феофана зранку буде туман, то добре вродять льон і коноплі. Жінки для цього тричі об'їжджали верхи на кочерзі конопляне поле.

Вважається, що якщо у цей день погодувати птахів льняним насінням, то і врожай льону буде багатим.

У разі якщо 25 березня захворів кінь, то він вже не одужає. Ще одна прикмета, пов'язана з кіньми - якщо вони голосно пирхають, то це до сильного дощу, а якщо це сталося в дорозі, то чекайте неприємну зустріч. Водночас, якщо кінь у стайні голосно заіржав - то це обіцяє удачу. Жінкам в цей день не бажано переступати через кінський упряж.

На Феофана люди уважно придивлялися до природи. Так, якщо у цей день лід тоне, а не тане, то рік буде голодний і важкий. Якщо дерева покриє іній, то червень буде дощовий. Якщо погода буде теплою 25 березня, то чекай літо непогідне.

Тим, хто знайде в цей день в ластівчиному гнізді дрібний камінчик, можна взяти його як оберіг від будь-якого зла. Але потрібно бути вкрай обережним і не пошкодити гніздо, що вважається великим гріхом.

Взагалі зазначимо, що кінь на Феофана вважався основним символом, і в цей день люди повинні особливо дбайливо ставитися до цих тварин. Коней використовували в обрядах, щоб уберегти від пристріту і всяких хвороб. Для цього коня напували водою, у якій лежало кільце або срібна або золота монета.

Вважається, що сни, які наснились 25 березня, несуть у собі прихований сенс і є віщими.

Сьогодні іменини святкують: Олександр, Володимир, Григорій, Дмитро, Іван, Костянтин, Семен, Сергій і Ян.