ua en ru

Аномальна погода на Різдво і різке похолодання до -20: синоптики оновили прогноз

Аномальна погода на Різдво і різке похолодання до -20: синоптики оновили прогноз Погода в Україні (колаж РБК-Україна)

Погода в Україні принесе похолодання вже після Нового року - зниження температури і опади прийдуть в перші дні січня 2021-го в різні регіони не одночасно, але ближче до середини місяця зима нагадає про себе всім українцям.

Про це йдеться в оновленому прогнозі синоптиків на сайті Meteoprog на перші два тижні січня.

Згідно з даними, протягом цього періоду - переважно на Різдво - в різних містах очікуються погодні аномалії, коли температура повітря вдень буде нижчою, ніж вночі.

Прогноз погоди в різних містах в першій половині січня 2021

У Києві в Новий рік ще збережеться напів-"весняна" температура повітря до +9 градусів, вдень близько +7 градусів вночі. У перший день 2021-го очікується дощ. Після цього стовпчики термометрів почнуть рух вниз, і вже на Різдво прогнозується 0...-1 градус у денний час і до -4 в нічний (у Святвечір очікується сніг з дощем). Далі температурна "крива" покаже незначне коливання до 14 січня, але різких перепадів не буде - найхолоднішою датою в цей період стане 10-е з -7 градусами вдень -12 градусами вночі.

У Харкові перший тиждень січня буде з плюсовою температурою повітря - від нуля до +4 градусів. На Різдво очікується деяка аномалія, і 7 січня харків'янам доведеться "зігріватися" вночі - стовпчики термометрів покажуть +1 після заходу сонця, а в денний час опустяться до -5 градусів. Вже на наступний день буде різкий стрибок до -12 градусів вночі та до -10 градусів вдень. Найхолоднішою датою в цей період стане 10-е число, коли прогнозується 9-10 січня з -11 градусів вдень до -16 градусів вночі.

Мешканці Черкас зустрінуть Новий рік при +10 градусів, а 1 січня покапає дощ. Потім з кожним новим днем буде повільно, але впевнено холоднішати, і вже на Різдво синоптики прогнозують -1 градус вдень (напередодні, 6 січня, пройде сніг з дощем), а потім до 14 січня температурна дуга прогнеться до "піку" 10-го із -7 вдень і -10 вночі, і почне рух назад вгору до -2/-9 градусів вдень/вночі. Примітно, що в ці морозні дні пройдуть без опадів.

В Ужгороді тепла погода протримається понад тиждень і захопить Різдво: аж до 8 січня очікується близько +6... +8 градусів вдень, та й вночі до нуля доходити не буде. Дощі прогнозуються 1 і 4 січня, а сніг - тільки 13 і 14 січня, коли стовпчики термометрів покажуть -3 градусів вдень і -7 градусів вночі

Погода у Луганську готує серйозні сюрпризи з крутими перепадами температури повітря. Так, якщо у перший тиждень січня очікується від -1 до +5 вдень до -1... +2 вночі, то вже на Різдво температура "впаде" до -8 градусів вдень і - що дивно - до +2 вночі! Але нічні "морози" дуже швидко "отямляться" і теж спадуть набагато нижче нуля: 8 січня буде -12/-14 градусів вдень/вночі. Найхолоднішими датами стануть 9-10 січня, коли прогнозуються морози до -15 і -20 градусів в денний і нічний час відповідно. Потім температура повітря почне підійматися, і вже 14-го числа очікується -1 градус, при цьому нічні морози залишаться значними.

У Сімферополі синоптична ситуація буде схожою, з тією тільки різницею, що на 5-10 градусів вищою. Так, якщо новорічне свято сімферопольці відзначать при +13... +15 градусів, а Різдво вже при +2... +4 градусів (знову аномалія - вдень буде холодніше, ніж вночі), то в період 9-11 січня вдень термометри покажуть від -4 до -6, а вночі - від -9 до -13 градусів. Після цього різко потеплішає, і вже 14 січня буде +5 градусів (у нічний час очікується на 10 градусів нижче).

У Запоріжжі ще тиждень буде до +8 градусів вдень, а вночі також очікується плюсова температура повітря. На Різдво ситуація різко зміниться - стовпчики термометрів опустяться до -2 градусів в денний час, хоча вночі буде +2. З 8 січня і по 14 січня прогнозуються "гойдалки": від зниження градусів до істотних морозів (10 січня буде -9/-15 градусів вдень/вночі) і потім підйом майже до нуля, але серйозні "мінуса" ночами збережуться.

В Одесі останній день 2020 року і перший день 2021-го очікується цілих +12 градусів, після чого почнеться поступове зниження температури повітря до Різдва, коли і вдень і вночі прогнозується +3 градуси. Але похолодання триватиме, і вже 10 січня буде -3 градуси в денний час. Після такого "піку" стовпчики термометрів потягнуться вгору, і вже 13-14 січня синоптики обіцяють +3... +4 градусів вдень та -4...-1 градус вночі. Опадів, крім дощу на святий вечір 6-го січня, всі два тижні не буде зовсім.

Ще в одному приморському місті - в Херсоні - погода буде майже аналогічна, як і в Південній Пальмірі. Прихід Нового року тут ознаменує гроза з незначним дощем, після чого ніяких опадів аж до 14 січня включно не прогнозується. Температура повітря буде "плюсовою" в перші дні січня, на Різдво очікується чергова аномалія - днем холодніше, ніж вночі (0 проти +4 градусів). А вже увесь другий тиждень пройде з "мінусами": найхолодніша дата - 10-го із -7 градусами вдень і -10 градусами вночі.

У Чернігові теж очікується гроза 1 січня, а на Святвечір - сніг. Температура повітря "дугою" прогнеться від +4 градусів 2 січня до найхолоднішої дати в цей період - 9 січня, із -7 градусами вдень та -11 градусами вночі, а потім злегка підніметься до -3 градусів 14 січня з нічними морозами до -7 градусів.

У Львові дощитиме під Новий рік, а в перші дні січня очікується від +3 до +7 градусів вдень та від 0 до +6 градусів вночі (причому 5-6 січня стовпчики термометрів покажуть однакову температуру в денний і нічний час). Після Різдва з +4 градусами почнеться похолодання до -5 градусів і -10 градусів 10 січня, а потім злегка потеплішає, але вище нуля до 14 січня температура не підніметься.

У Дніпрі опади не прогнозуються усі перші два тижні січня. Як і в інших містах, тут також від Нового року і до Різдва буде плюсова температура повітря (від +3 до +8 градусів вдень та від 0 до +6 градусів вночі). 7 січня очікується ще одна погодна аномалія, коли вночі буде тепліша, ніж вдень (+1 і +2 відповідно). А ось другий тиждень буде з мінусовою температурою. Найхолодніша дата - 10 січня, принесе до -9 градусів вдень і до -15 градусів вночі. Після цього протягом декількох днів "потеплішає" до -1... -8 градусів відповідно.

Аномальна погода на Різдво і різке похолодання до -20: синоптики оновили прогнозАномальна погода на Різдво і різке похолодання до -20: синоптики оновили прогноз

Погода у Києві, Львові, Харкові, Дніпрі, Луганську, Одесі, Запоріжжі, Сімферополі, Херсоні, Чернігові, Ужгороді та Херсоні 1-14 січня 2021 (фото: meteoprog.ua/ua)

Як повідомлялося, нещодавно метеорологи розповіли, що українців чекає найтепліший рік за всю історію спостережень за погодою.

Також ми писали про те, що синоптик Наталка Діденко розповіла, в яких регіонах України буде в новорічну ніч йти сніг.