19 листопада 2021 року православні християни вшановують пам'ять святителя Павла Сповідника, Константинопольського архієпископа, який жив у IV столітті.
Що не можна робити в цей день, важливі прикмети, заборони, традиції та обряди - читайте нижче в нашому матеріалі.
У народі свято отримало назву Павло Криголом, бо в цей день починала замерзати вода в озерах і річках.
Після обрання архієпископом в 337 році Павло зіткнувся з численними гоніннями через напади прихильників аріанства, кілька разів був вигнаний з Константинополя, жив у Римі, був у Сирії та Вірменії, де прийняв мученицьку смерть. У місті Кукуз в 350 році під час Божественної літургії в храм увірвалися Аріани, схопили Павла і шість діб морили його голодом, а потім задушили його ж святительським омофором.
Наші предки в день Павла сповідника вірили, що можна залучити удачу і достаток, якщо дотримуватися певних правил.
Вважалося, що якщо цей день провести з сім'єю, то весь рік не буде сварок і протиріч між рідними.
Обіцянка, дана на Павла сповідника, обов'язково потрібно було втілити в життя і виконати в цей день, тоді можна заручитися великою удачею.
Якщо виникала необхідність відправитися в дорогу, то по можливості подорож переносили на іншу дату, через те, що для подорожніх 19 листопада вважали нещасливим днем.
Ще одне правило стосувалося боргів - якщо не розплатитися до закінчення дня Павла сповідника, то можна весь рік відчувати проблеми з грошима і винести достаток з дому.
Іменинники цього дня - Ніна, Олександра. Анатолій, Арсеній, Василь, Віктор, Гавриїл, Герман, Клавдія, Микита, Микола, Павло, Серафима. Привітайте їх з днем ангела!
Раніше ми писали, Як правильно відзначати день народження і що категорично робити не можна.