Шкіра буде красивою і здоровою тільки в одному випадку: якщо правильно за нею доглядати, тобто, захищати від сонця і давати їй відновити ресурси - за допомогою сну і їжі. Ці основи не замінить жоден дорогий крем.
Про це у своєму Instagram розповіла косметолог Яна Фоксі.
Ви пробували висипатися? Прямо, щоб лягти в 11, встати в 7 хоча б тиждень поспіль. Я от не могла похвалитися таким режимом. Але недавно був період, коли від втоми в 11 я вже спала. На догляд ні сил, ні часу не було. А щоб набратися сил, я їла тільки лосося, яйця, курку, овочі та зелень.
Коли через час я подивилася в дзеркало, виявила, що такої здорової і сяючої шкіри я давненько не бачила. Думаю, висновок зробите самі.
Як привести в порядок шкіру обличчя без дорогих кремів (фото: pexels.com)
Взагалі, сон впливає на красу різними механізмами. Розповім про мелатонін і серотонін. Для гарного самопочуття нам потрібен вночі мелатонін, а вдень - серотонін.
Мелатонін - гормон сну, що виробляється в темний час доби, поки ми спимо. У нього багато функцій:
Якщо ви не спите, переживаєте або спите при світлі, вам критично не вистачає мелатоніну і ви стаєте сумненьким. Ще й волосся випадає, тому що він впливає на ріст волосся (його навіть наносять місцево для стимуляції росту).
Серотонін виробляється вдень і під час занять спортом (і не тільки). Він діє як антидепресант, регулятор нервової системи і постачальник будматеріалів для мелатоніну.
Не дайте глині висохнути: косметолог розкрила секрети домашнього догляду за шкірою
Ось ще їжа для роздумів:
Лептин - гормон, дає нам відчуття ситості. Грелін - гормон, за допомогою якого організм дає нам сигнал "неси черешню, я голодний". При хронічному недосипі лептин падає, а грелін росте. Виходить, ми завжди голодні, а коли їмо, все ніяк не можемо наїстися. Як результат, жирочок з боків.
Ось так сон впливає на красу і здоров'я нашої шкіри. Хочете бути стрункими і красивими - лягайте спати максимум о 23:00, прокидайтеся о 7:00 і ведіть активний спосіб життя.