ua en ru

До двох склянок: ендокринолог розповіла, скільки води можна пити за їжею

До двох склянок: ендокринолог розповіла, скільки води можна пити за їжею Катерина Григор'єва (фото: instagram.com/wow.so.young)

Суперечки про те, чи можна пити воду під час їжі, не вщухають. Виявляється, якщо у вас стійка психіка і здоровий шлунково-кишковий тракт, то можна сміливо пити до двох склянок води за обідом.

Про це у своєму Instagram розповіла ендокринолог Катерина Григор'єва.

Якщо ви не знаєте, що таке здуття живота, печія, тяжкість в шлунку після їжі, ретельно пережовуєте їжу, не відволікаючись на телевізор і телефон. Якщо володієте стійкою психікою, швидше за все ви - володар здорового шлунково-кишкового тракту. Вам можна без особливої шкоди пити до двох склянок води з їжею.

До двох склянок: ендокринолог розповіла, скільки води можна пити за їжею

Скільки води можна пити під час їжі (фото: pexels.com)

Кому не варто пити воду за їжею⠀

Але якщо ви скаржитеся на:

  • Здуття живота,
  • Печію, відрижку,
  • Тяжкість в шлунку після їжі,
  • Нестабільні випорожнення,
  • СИБР,

ваша норма - не більше 100 мл води під час прийому їжі.

Можна зробити кілька ковтків тільки в тому випадку, якщо є необхідність пом'якшити харчову грудку, запити таблетки, які ви приймаєте з їжею. Деякі пацієнти не запивають, а просто ковтають їх разом з добре пережованою їжею. Робіть так, як вам комфортно.⠀

Келих вина перед сном: Нутриціолог розповіла, чи дійсно це корисно

З приводу алкогольних напоїв під час їжі.

Я не є їх категоричним противником. Трохи алкоголю підсилює кислотність, тому такі напої використовуються як аперитив, стимулюючий апетит і смакові рецептори на початку трапези, і як дижестив в кінці.