ru ua

ОАЕ успішно борються з "ковідом": що Україні можна взяти на замітку

ОАЕ успішно борються з "ковідом": що Україні можна взяти на замітку Лілія Чуб в ефірі "Свободи слова Савіка Шустера" (кадр з відео)
Автор: Lite

Лілія Чуб повідала, як живуть Емірати в умовах пандемії коронавіруса

В Об'єднаних Арабських Еміратах з початку епідемії COVID-19 влада провела понад 15 млн тестів. Здавалося б, що в цьому дивного? Але цікаво те, що в цій країні живе всього близько 10 млн людей.

Таке охоплення тестування і пояснює успіх ОАЕ в боротьбі з коронавірусом. Принаймні, про це сказала директор клініки сімейної медицини в Дубай, українка Лілія Чуб.

"Спочатку тести коштували близько 100 доларів. А зараз 40 доларів - це абсолютно доступна ціна для всіх, хто живе тут. Крім того, людям з якими-небудь ознаками COVID-19 тести проводять безкоштовно, якщо є довідка від сімейного лікаря", - сказала фахівець в ефірі "Свободи слова Савіка Шустера".

Також вона звернула увагу на те, що в країні функціонує величезна кількість центрів, де можна перевіритися.

Чуб додала, що в Еміратах на сьогоднішній день "майже все відкрито, міський транспорт працює, люди їздять на роботу".

До слова, в Абу-Дабі медики вже використовують китайську вакцину Sinopharm, яка у вересні була випробувана на понад 30 тис. добровольцях і при цьому не показала побічних ефектів.

Лілія Чуб про стримування захворювання в ОАЕ

Підкреслимо, що в ОАЕ за рік коронавірус "підчепили" близько 156 тис. осіб. Але при цьому всього 547 з них померли, а одужали - понад 147 тис. жителів країни.

Тим часом у президента Володимира Зеленського заявили, що ситуація з коронавірусом в Україні сьогодні критична.

Раніше, у попередній "Свободі слова Савіка Шустера", актор Остап Ступка висловився про вплив епідемії коронавірусу та карантину вихідного дня на кіноіндустрію та театр.

Ступка розповів про вплив епідемії на кіноіндустрію

Відомий ресторатор Сергій Ситніков розповів про діалог з владою під час кризи і про готовність ресторанного бізнесу до спільного вирішення проблем.

Ресторатор Сергій Ситніков про діалог з владою під час кризи

Завідувач кафедри епідеміології ЛНМУ Наталія Виноград розповіла, чи врятує вакцинація від розповсюдження вірусу.

Епідеміолог Наталія Виноград висловилася про вакцинацію

Звісно, не обійшлося й без скандалів. Так, на відео потрапила суперечка народних депутатів України Олексія Гончаренка та Михайла Радуцького через кількість ПЛР-тестувань та введення карантину вихідного дня.

Суперечка Олексія Гончаренка та Михайла Радуцького