ua en ru

Гладка шкіра після акне: косметолог розповіла, як позбутися рубців

Гладка шкіра після акне: косметолог розповіла, як позбутися рубців Косметолог розповіла, як повернути гладку шкіру (фото: instagram.com/kendalljenner)
Автор: Lite

Рубці на шкірі виникають у місці пошкодження тканини, так з'являються постакне. Їх утворення пов'язане з виробленням колагену при загоєнні: якщо його мало - утворюється ямка (атрофічні рубці), якщо багато - ущільнення (гіпертрофічні), іноді виходить за межі ранки (келоїдні).

Про це у своєму мікроблозі Instagram розповіла косметолог і нутриціолог Яна Фоксі.

"Рубці при акне залишаються від тривалого запалення. Якщо запалення тримаються довго, потрібно йти на чистку", - порадила нутриціолог і косметолог.

Гладка шкіра після акне: косметолог розповіла, як позбутися рубцівЗасоби проти рубців постакне (фото: pixabay.com)

Яна підкреслила, що лікування гіпертрофічних рубців варто довірити дерматологові. А ось атрофічні рубці - ямки, можна спробувати прибрати в домашніх умовах або у косметолога.

Як прибрати постакне

Косметикою рубці не прибрати, нагадала косметолог. Тому фахівець пропонує тактику: змушувати шкіру оновлюватися. З цим завданням справляються ретиноїди, мезороллер і косметична хиджама.⠀

  • "Якщо пошкодження виникло зовсім недавно, щоб не допустити рубцювання, використовуйте мазь Куріозін. Ретиноїди змушують шкіру оновлюватися зсередини, впливаючи на ретиноєвої рецептори в клітинах.
  • Косметична хіджама особливо ефективна курсами, але тільки у фахівця.
  • Мезороллер, якщо говорити коротко, робить невеликі проколи на шкірі, змушуючи її робити новий колаген на місці ямки. В ідеалі використовувати його з пептидними сироватками (особливо, з матриксилом і пептидами міді). Довжини голок 0,5 мм буде достатньо", - розповіла у своєму блозі Яна.⠀

Також фахівець нагадала, що не варто забувати про достатню кількісті білка в харчуванні. Для його засвоєння потрібно привести до ладу кислотність шлунка і роботу ферментів підшлункової залози.

"Також буде доречним додати в раціон колаген з кісткових бульйонів, холодців або хоча б добавок", - підсумувала Яна.