ua en ru

Нутриціолог назвала топ-3 головні продукти для здоров'я кісток: дітям та дорослим

Нутриціолог назвала топ-3 головні продукти для здоров'я кісток: дітям та дорослим Як зміцнити кістки (фото: pexels.com)

"Кальцій, кальцій... Важливо зберігати кальцій". Так! Але як? Невже природа створила нас такими немічні, що ми змушені постійно пити жменями "чарівні пігулки"?

А ще не менше кальцію нам потрібні і вітамін Д, і магній, і калій, і фосфор, і вітамін К2. Адже вони відповідають за здоров'я кісток – без них кальцій не працюватиме!

Нутриціолог Катерина Йенсен у своєму Instagram розповіла, що зовсім не обов'язково запасатися всім цим набором вітамінів у баночках.

Насправді можна і потрібно отримувати всі мікроелементи з їжі. Адже саме в їжі, за задумом мудрої природи, всі вони містяться в тому самому продукті харчування.

Нутриціолог назвала топ-3 головні продукти для здоров'я кісток: дітям та дорослим

Мигдаль (фото: pexels.com)

Топ-3 продукти для підтримки здоров'я кісток

1. Мигдаль

Багатий кальцієм, калієм, магнієм та фосфором! Весь набір потрібних мікроелементів для здоров'я кісток в одному горіхові! Також багатий на фолієву кислоту та інші вітаміни групи В.

2. Бобові

Також містять і калій (дуже багато калію!), і магній, і кальцій, і фосфор, а також багаті на залізо і цинк.

3. Кунжут (білий, неочищений)

Містить просто величезну кількість кальцію! Прекрасна заміна молочних продуктів (до речі, не з усіх молочних продуктів ми здатні отримувати кальцій, який міститься в них). Також кунжут містить інші необхідні елементи для здоров'я кісток: калій, фосфор і магній.

Ось такі "суперфуди", які, погодьтеся, доступні для кожного з нас.