ua en ru

Дієтолог розвінчала популярні міфи про їжу, які збивають нас з пантелику

Дієтолог розвінчала популярні міфи про їжу, які збивають нас з пантелику Ілюстративне фото (instagram.com/dietolog_sheremeteva)

Про їжу існує стільки міфів, що в них можна просто потонути. Злякатися правильного харчування, заплутатися в ньому, і більше ніколи не захотіти розбиратися ось в цьому ось всьому. Насправді не все так складно, як нам часто підносять різні доморощені експерти.

Дієтолог Христина Шереметьєва розібрала в Instagram основні помилки про їжу, які збивають нас з пантелику.

Зелений чай спалює жир

Ні, не спалює. Але він добре втамовує спрагу навіть на клітинному рівні. Його прирівнюють до води. Якщо добова норма води у нас в середньому 2,5 л, то ми можемо випивати 1,5 л води і 1 л зеленого чаю. А ще зелений чай багатий поліфенолами, які нейтралізують дію ліпопротеїнів низької щільності (поганого холестерину). Це профілактика проти утворення в артеріях атеросклеротичних бляшок.

Соки можна пити скільки завгодно

1 стакан в день і не більше. Про це говорить навіть ВООЗ. І не магазинний, домашній, без додавання зайвого цукру. Але краще вибирати цілі фрукти, тому що в них, на відміну від соків, є клітковина, яка допомагає контролювати апетит, знижує глікемічне навантаження і необхідна для підтримки здорової мікрофлори кишечника.

Дієтолог розвінчала популярні міфи про їжу, які збивають нас з пантелику

Ілюстративне фото (pexels.com)

На рідких дієтах зменшується шлунок

Шлунок - це мішок з м'язів, який розтягується, коли в нього потрапляє їжа. Але потім він знову повертається до колишніх розмірів. Фізично зменшити шлунок можна тільки за допомогою операції. При правильному харчуванні ми звикаємо їсти небагато, але часто. Тому нам і здається, що шлунок зменшився.

У рибі немає жиру і холестерину

Жири в рибі все-таки є, але це корисні, потрібні нам ненасичені жири. У сьомзі, макрелі, оселедці, лососі, анчоусах багато жирних кислот Омега-3. Ці жири підтримують красу нашої шкіри, здоров'я серця, допомагають худнути.

Схуднути можна локально. Прибрати окремо живіт або "вуха" на стегнах

Локально схуднути не можна! Крім ліпосакції, яка дає жахливі побічні ефекти, тому її категорично не раджу. Жир знижується у всьому тілі рівномірно, причому на стегнах і животі в останню чергу. Тільки знижуючи загальний жировий компонент в якийсь момент (останній) підуть живіт і стегна.

Дієтолог розвінчала популярні міфи про їжу, які збивають нас з пантеликуДієтолог розвінчала популярні міфи про їжу, які збивають нас з пантеликуІлюстративне фото (instagram.com/dietolog_sheremeteva)