Дієтолог розвінчала популярні міфи про їжу, які збивають нас з пантелику
Про їжу існує стільки міфів, що в них можна просто потонути. Злякатися правильного харчування, заплутатися в ньому, і більше ніколи не захотіти розбиратися ось в цьому ось всьому. Насправді не все так складно, як нам часто підносять різні доморощені експерти.
Дієтолог Христина Шереметьєва розібрала в Instagram основні помилки про їжу, які збивають нас з пантелику.
Зелений чай спалює жир
Ні, не спалює. Але він добре втамовує спрагу навіть на клітинному рівні. Його прирівнюють до води. Якщо добова норма води у нас в середньому 2,5 л, то ми можемо випивати 1,5 л води і 1 л зеленого чаю. А ще зелений чай багатий поліфенолами, які нейтралізують дію ліпопротеїнів низької щільності (поганого холестерину). Це профілактика проти утворення в артеріях атеросклеротичних бляшок.
⠀
Соки можна пити скільки завгодно
1 стакан в день і не більше. Про це говорить навіть ВООЗ. І не магазинний, домашній, без додавання зайвого цукру. Але краще вибирати цілі фрукти, тому що в них, на відміну від соків, є клітковина, яка допомагає контролювати апетит, знижує глікемічне навантаження і необхідна для підтримки здорової мікрофлори кишечника.
⠀
Ілюстративне фото (pexels.com)
На рідких дієтах зменшується шлунок
Шлунок - це мішок з м'язів, який розтягується, коли в нього потрапляє їжа. Але потім він знову повертається до колишніх розмірів. Фізично зменшити шлунок можна тільки за допомогою операції. При правильному харчуванні ми звикаємо їсти небагато, але часто. Тому нам і здається, що шлунок зменшився.
⠀
У рибі немає жиру і холестерину
Жири в рибі все-таки є, але це корисні, потрібні нам ненасичені жири. У сьомзі, макрелі, оселедці, лососі, анчоусах багато жирних кислот Омега-3. Ці жири підтримують красу нашої шкіри, здоров'я серця, допомагають худнути.
⠀
Схуднути можна локально. Прибрати окремо живіт або "вуха" на стегнах
Локально схуднути не можна! Крім ліпосакції, яка дає жахливі побічні ефекти, тому її категорично не раджу. Жир знижується у всьому тілі рівномірно, причому на стегнах і животі в останню чергу. Тільки знижуючи загальний жировий компонент в якийсь момент (останній) підуть живіт і стегна.
Ілюстративне фото (instagram.com/dietolog_sheremeteva)
Нагадаємо, раніше дієтолог озвучила головні правила здорового сніданку і запропонувала смачні варіанти.