Інсулінорезистентність являє собою порушення метаболічної відповіді на ендогенний або екзогенний інсулін.
Зусилля по зменшенню інсулінорезистентності завжди приносять позитивні результати. У більшості випадків, навіть просто корекція харчування і способу життя допомагають відчути себе краще - і побачити значні зміни.
Про це розповіла у своєму Instagram лікар-ендокринолог Катерина Григор'єва.⠀
Додавши до цього фізичне навантаження і грамотне використання нутрицевтиков, можна змусити ІР рухатися у зворотний бік - зменшуватися.
Скоротити кількість вуглеводів в раціоні - не так вже й просто. Багато хто звик до їжі, що складається з каш, макаронів, булочок, пельменів. З чого почати? З двох умов: відмовитися від солодкого і почати щільно снідати.
- патока
- інвертний цукор
- глюкозно-фруктозний сироп
- фруктовий концентрат
- кукурудзяний цукор
- сироп топінамбура
- сік білого винограду
- подрібнений солод
Не піддавайтеся на їх обман.
Не використовуйте цукрозамінники. Досить отримувати вуглеводи з ягід, овочів, зелені, горіхів і безглютенових злаків. До 100-130 г вуглеводів на добу цілком допустимо.
Якщо з тягою до солодкого впоратися ніяк не можете, тимчасово використовуйте еритрит або стевію. Підкреслю, саме тимчасово.
Що первинно: надмірна вага або інсулінорезистентність?
Можливі різні варіанти.
У цьому стані він може перебувати роками і навіть десятиліттями, перш ніж почнеться помітне ожиріння і ця фаза перейде в діабет 2 типу або ще більш руйнівний метаболічний синдром.
Один з головних лабораторних методів визначення інсулінорезистентності - індекс HOMA. Цей тест можна зробити в лабораторії або розрахувати самостійно.
Раніше нутриціолог розповів, як захистити печінку за допомогою простого продукту в раціоні.