ua en ru

Щоб енергія била через край: нутріціолог розповіла, як повернутися до ресурсного стану

Щоб енергія била через край: нутріціолог розповіла, як повернутися до ресурсного стану Досить бути вічно втомленою (фото: pexels.com)

Настав черговий ранок, дзвонить будильник, а ви не можете знайти сили, щоб підвестися, хоча лягли вчасно. Їх просто нема!

Протягом дня ви намагаєтеся хоч якось себе налаштувати на легку фізичну активність, але найважче, що можете підняти, - це кухоль кави.

Настрою немає навіть на спілкування з сім'єю, а прибратися у шафі ви обіцяєте собі вже як місяць… Знайомо?

Нутриціолог Юлія Хелсблог розповіла у своєму Instagram, що не варто такий стан вважати нормальним. З цим терміново треба щось робити, впевнена фахівець із здорового харчування.

Спочатку головне – зрозуміти, чому у вас занепад сил, а далі – працювати над проблемою, поступово повертаючи себе "до життя".

5 основних причин, чому ж ви не "в ресурсі"

1. Запальний процес

Якщо ви страждаєте на захворювання шлунково-кишкового тракту чи атрофічний гастрит, коліт, дисбактеріоз та інші порушення, то ваш організм всю свою енергію витрачає на репарацію. Дуже багато ресурсу в організму йде саме на запальні процеси.

Що робити? Виявляти причину та лікувати.

2. Незбалансоване харчування.

Зранку у вас поспіх і ви тікаєте на роботу, ковтнувши тільки каву чи у кращому разі бутерброд?

Про "здорову тарілку" з корисними жирами та клітковиною ви навіть не чули і не в курсі, що котлета та макарони – зовсім не здорове харчування?

Рішення: з кожним прийомом їжі вживати клітковину, а на сніданок додавати корисні жири.

3. Дефіцити.

Якщо у вас феритин "нижчий за плінтус", а про важливість вітаміну Д ви не вірите, то заряд енергії вам буде недоступний.

Обов'язково заповнюйте всі свої дефіцити, але не забувайте, що підвищений рівень в аналізах так само поганий, як і знижений. Зверніться до лікаря, щоб з'ясувати, чого не вистачає та як заповнити.

Щоб енергія била через край: нутріціолог розповіла, як повернутися до ресурсного стану

Вітаміни – після аналізів та консультації з лікарем (фото: pexels.com)

4. Спосіб життя.

Про що це? Це про модифікацію способу життя. Зараз цей сенс набуває все більшої і більшої цінності:

  • якісний сон
  • співвідношення роботи та відпочинку
  • час із сім'єю
  • позитивні емоції
  • задоволеність своєю роботою

5. Фізична активність

Рух - це життя! Коли немає руху, робота наших мітохондрій порушується. Адже мітохондрії - це енергетична станція клітини, своєрідний "котел", у якому "згорають" поживні речовини - білки, жири, вуглеводи, з утворенням енергії та води.

Порушення роботи мітохондрій веде до передчасного старіння і може стати тригером у розвиток аутоімунних захворювань, онкології, атеросклерозу тощо.