Щитовидна залоза - один з найважливіших ендокринних регуляторів обміну речовин, саме вона визначає з якою частотою буде битися серце, скільки з'їденої їжі відкластися у вигляді енергії про запас, а скільки - у вигляді жиру, буде людина мерзнути в холод чи ні і т. д. Саме тому варто ретельно стежить за її здоров'ям, і не останню роль в цьому питанні відіграє раціон.
Дієтолог Ольга Безугла поділилася в Instagram списком важливих мікроелементів і містять їх продуктів, які сприяють здоров'ю щитовидної залози.
Для її правильного функціонування потрібно, щоб ваш раціон був максимально збалансований і в підсумку в організм надходив йод, цинк, селен, залізо і вітамін Д.
А ось і топ-5 продуктів з найбільшим вмістом речовин, які корисні для підтримки здоров'я щитовидної залози.
Спеціальної дієти придуманої для щитовидної залози немає, але вибір продуктів дуже важливий!
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
1. Йод
На функцію щитовидної залози впливає недолік так і надлишок йоду в раціоні, тому важливо давати своєму організму середнє оптимально зважене число йоду!
І тут не морепродукти, а журавлина! 100 гр журавлини міститься приблизно 350 гр йоду. І цим вона нітрохи не поступається морській капусті. Додавайте журавлину в салати, соуси регулярно і добова норма йоду буде забезпечена!
2. Селен
Допомагає інтенсифікувати роботу щитовидної залози + потужний антиоксидант , що в свою чергу також важливо для щитовидної залози: бразильський горіх (як чемпіон за вмістом селену) а також тунець, сардини, яйця, бобові в комплексі допоможуть розібратися з дефіцитом селену.
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
3. Омега 3 жирні кислоти і л-тирозин
Їх співвідношення в нашому раціоні впливає на запалення в організмі і максимальна кількість зосереджена не в таблетці, а в рибі. У жирній морській червоній рибі буде багато омега 3, а також амінокислоти л-тирозину, що також важливі для роботи щитовидної залози: лосось, форель, горбуша, сьомга.
4. Залізо
Печінка - як один з найголовніших донаторів гемового заліза, а залізо це потужний кофактор перетворення фенілаланіну в тирозин, що дуже важливо для оптимальної роботи щитовидної залози, особливо в разі дефіцитів.
5. Цинк
Цинк, як і селен, впливає на роботу щитовидної залози, тому в разі її зниженої функції, вам варто звернути увагу на продукти багаті цинком: устриці, молюски, яловичина, птиця.
Нагадаємо, що раніше нутриціолог Ольга Усенко навчила ситно харчуватися і при цьому не поправлятися.