ua en ru

Нутритивна щільність: лікар дала список найкорисніших продуктів на осінь

Нутритивна щільність: лікар дала список найкорисніших продуктів на осінь Катерина Григор'єва (фото: instagram.com/wow.so.young)

Завдання правильного харчування - отримати від їжі максимум користі. Кожен складає раціон на свій смак. Але щоб повноцінно працювали всі органи і системи, організм потрібно забезпечити достатньою кількістю поживних речовин: макро і мікронутрієнтів.

Лікар-ендокринолог Катерина Григор'єва у своєму Instagram дала список найкорисніших, з точки зору нутритивной щільності, продуктів. Особливо корисним цей список буде в осінньо-зимовий період, для підтримки імунітету.

Нутритивная щільність продукту - це концентрація необхідних корисних речовин на 1 ккал.: вітаміни, мінерали, клітковина, корисні жири і т. д. Чим більше кількість нутрієнтів, тим більшою нутрітівной щільністю володіє продукт.

Нутритивна щільність: лікар дала список найкорисніших продуктів на осіньЗавжди варто думати, що кладеш собі в рот (фото: pexels.com)

Терміново замінити: лікар назвала продукт, що знищує вітаміни і мінерали в організмі

Важко отримати користь з консервів, напівфабрикатів, борошняних і кондитерських виробів, чіпсів. У такої їжі низька нутритивна щільність.

Чому на лікувальних протоколах харчування робиться акцент на використанні м'яса тварин вільного вигулу, домашніх яєць, фермерських овочів і фруктів? Такі продукти мають більшу нутритивну щільністю, ніж випущені на масовому виробництві.

Стрес і сучасний спосіб життя збільшують потребу у вітамінах і мінералах. Тому так часто спостерігаються анемія та інші дефіцитарні стани.

Важливо урізноманітнити свій раціон, щоб кожна з'їдена калорія була максимально наповнена вітамінами, мінералами і фітонутрієнтами, необхідними для гарного самопочуття, отримання енергії і профілактики всіляких патологій.

Нутритивна щільність: лікар дала список найкорисніших продуктів на осіньКожна з'їдена калорія повинна йти на користь організму (фото: pexels.com)

Без таблеток: нутриціолог назвала три кращих засоби від головного болю

Крім вмісту нутрієнтів в продуктах, необхідно враховувати:

  • наскільки повноцінно вони зможуть засвоїтися в залежності від стану слизової шлунково-кишкового тракту і кислотності шлункового соку;
  • які речовини сприяють цьому процесу (наприклад, каротиноїди засвоюються краще з жирами);
  • які антинутрієнти заважають (наприклад, фітинова кислота).

Топ найкорисніших, нутритивно-щільних, продуктів

Нутритивна щільність: лікар дала список найкорисніших продуктів на осінь

Можна звірятися з таблицею прямо в супермаркеті (фото: instagram.com/wow.so.young)