Лікар розповіла, які аналізи здати для перевірки щитовидки: потрібно багатьом
Щитовидна залоза знаходиться на передній поверхні шиї, важить всього 20 г і відповідає за весь ваш обмін речовин.
Це вона вирішує, прокинетеся ви сьогодні з набряками або з ідеальною шкірою, додасте пару кіло за вихідні або зайвий шматок торта пролетить без наслідків, сходіть ви сьогодні в туалет або через 3 дні...
Всі ми - в повному підпорядкуванні у цієї примхливої критіхки, розповіла лікар-ендокринолог Діляра Лебедєва в своєму Instagram, тому вона порадила не злити щитовидку і подбати про її благополуччя. Але для початку дізнатися, як у неї справи.
Стан шкіри і гарний настрій - це все вона, щитовидка (фото: pexels.com)
Які аналізи здати, щоб перевірити щитовидку
- ТТГ (тиреотропний гормон) - гормон її головного боса-гіпофіза. Він змусить щитовидку більше працювати, якщо вона розліниться. Коли гіпофіз незадоволений, він відправляє великий загін ТТГ навести порядок. Якщо бачиш ТТГ вище 2 мкМЕ / мл, то щитовидка втомилася.
- Вільний Т3 і вільний Т4 - гормони щитовидної залози, незв'язані з білками крові і мають максимальну активність (особливо Т3). Їх зниження свідчить про виснаження ресурсу щитовидки. Цей факт доходить до гіпофіза - і той все більше незадоволений.⠀
Чим менше Т3 і Т4, тим більше ТТГ.
- Антитіла до ТПО (тиреопероксидаза) і антитіла до ТГ (тиреоглобуліну) - кілери імунної системи, які блокують роботу щитовидної залози. Коли їх мало, то щитовидка ще якось справляється. Але коли їх натовп і вони давно атакують бідолаху, то тут вона здається і перестає виробляти Т3 і Т4, ніж дико дратує гіпофіз і той відправляє до неї ще більше ТТГ.⠀
Чим більше антитіл, тим нижче Т3 / Т4 і вище ТТГ.
Головних всього шість: нутриціолог назвала звички, які наближають старіння
Переконатися, что щитовидка - здорова (фото: pexels.com)
- УЗД:
Вся ця баталія добре видно на УЗД. В результаті атаки імунної системи виникає запалення, від чого щитовидка збільшується в розмірі. У жінок повинна бути не більше 18, а у чоловіків не більше 25.
Видно множинні вогнища неоднорідності за типом "бруківки". Виявляються розширені фолікули, які можна сплутати з вузлами і які самостійно зникають у міру затихання процесу.
Якщо нічого не робити, війна триватиме роками і тут не буде переможця. Битва називається аутоімунний тиреоїдит, результат битви - гіпотиреоз.
Гіпотиреоз в кінцевому підсумку підриває імунітет, що призведе до глобального катаклізму в організмі.⠀
Раніше лікар розповіла, як харчуватися, щоб скоріше схуднути.