ua en ru

Не лише антибіотики: нутріціолог розповіла, чим особливо небезпечна червона риба

Не лише антибіотики: нутріціолог розповіла, чим особливо небезпечна червона риба Нутриціолог (фото: instagram.com/veronika_naturomama)

Фахівці з харчування часто наполягають на тому, що рибу варто купувати тільки дику. Хоч морожена, хоч солона, вона повинна бути спіймана в морі, в найчистіших місцях з можливих. А ось штучно вирощену рибу варто уникати.

Такої ж думки дотримується нутриціолог Вероніка Хуснутдінова, про це вона розповіла у своєму Instagram.

Дика, по-справжньому безпечна, якісна риба, містить повноцінні легкозасвоювані білки, найцінніший жир, поліненасичені жирні кислоти Омега-3 і Омега-6, фосфор, йод, кальцій, залізо, магній, селен, цинк, вітаміни A, D, E, РР, групи В.

Не лише антибіотики: нутріціолог розповіла, чим особливо небезпечна червона рибаЧим небезпечна риба (фото: pexels.com)

Чим небезпечна "Фермерська" риба

  • Така риба вирощується на дуже маленькій площі, вона не може повноцінно рухатися. У цих умовах риба моментально захворює, тому в воду щодня додають антибактеріальні препарати, простіше кажучи - антибіотики.
  • Така риба харчується спеціальними кормами з додаванням жирів, штучних вітамінів, гормональних препаратів для швидкого росту.
  • Лосось підфарбовують барвником кантаксантином, який заборонений в косметиці і ліках, але в корм лосося він додається без обмежень.
  • Через барвники і хімічні ліки в рибі акумулюється поліхлорований дифеніл і діоксин. Ці речовини пригнічують імунітет, провокують розвиток раку, уражень печінки, нирок, нервової системи.
  • 99 % риби на ринку ін'єктовані поліфосфатами для утримання природної вологи після розморожування. Це саме по собі некорисно, а деякі великі виробники додають таку кількість фосфатів, що вага риби збільшується вдвічі.

Не лише антибіотики: нутріціолог розповіла, чим особливо небезпечна червона риба

Яку рибу не можна купувати (фото: pexels.com)

  • Глазур. Крім того, що покупець платить, по суті, за лід (іноді глазур на рибі становить 30-40% від ваги), в глазурі містяться консерванти, антиокислювачі.