ua en ru

Від пухленьких щічок до ожиріння: дієтолог назвала головні причини зайвої ваги у дітей

Від пухленьких щічок до ожиріння: дієтолог назвала головні причини зайвої ваги у дітей Марина Сергєєва (фото: instagram.com/dietolog.sergeeva)

Наші бабусі дуже радіють, коли у онуків пухкенькі щічки і вони з апетитом наминають пиріжки. Але для уважної мами зайва вага - це привід задуматися про здоров'я дитини в майбутньому.

Про це у своєму Instagram розповіла дієтолог і нутриціолог Марина Сергєєва.

Від пухленьких щічок до ожиріння: дієтолог назвала головні причини зайвої ваги у дітейЧому у дитини зайва вага - часто причина одна (фото: pexels.com)

Не так вже й складно проводити один-два рази на рік протипаразитарну програму і стежити за харчуванням дитини, впевнена фахівець з харчування.

Також, додала вона, якщо дивитися глобально, то причина зайвої ваги у дитини всього одна - переїдання. І переїдають зазвичай вуглеводи.

А ось причини переїдання можуть бути різні

1. У раціоні багато вуглеводів (солодощів, випічки, макаронів, білого рису, картоплі, фруктози).

Через те, що вуглеводи дуже швидко засвоюються, дитина постійно голодна і, як наслідок, багато їсть.

2. Дефіцит найважливіших нутрієнтів - білків і жирів. Якщо в раціоні дитини немає або мало м'яса, риби, яєць, корисних жирів, його завжди буде тягнути на солоденьке, а вуглеводи - це зайва вага.

3. Причиною зайвої ваги можуть бути паразити і кандида. Оселившись в організмі дитини, вони будуть вимагати велику кількість вуглеводів. І як би ви не забороняли і не ховали цукерки та солодощі, дитина їх завжди знайде. Тому невгамовний апетит і тяга до солодкого - привід задуматися про наявність паразитів.

4. Часто діти відмовляються від білків і жирів, вважаючи за краще їм вуглеводи. Це відбувається, коли організм дитини не може їх засвоїти. На це варто звернути пильну увагу.⠀

5. Дефіцити вітамінів і макро- і мікроелементів. Взяти, наприклад, дефіцит заліза. Він призводить до гіпоксії, а гіпоксія буде ще однією причиною тяги до солодкого. І т. д.⠀

Щоб зрозуміти, що заважає дитині бути в стабільній вазі, зверніться до фахівця з харчування або лікаря, не варто займатися самолікуванням.