ua en ru

Від серцевих захворювань до ожиріння: нутриціолог розповіла, чим загрожує пропуск сніданку

Від серцевих захворювань до ожиріння: нутриціолог розповіла, чим загрожує пропуск сніданку Юлія Хелсблог (фото: instagram.com/julia.healthblog)

Багато людей не звикли снідати, вони випивають чашечку кави і "летять" у своїх справах.

Але те, як людина снідає, буде визначати його самопочуття на весь день: енергійність вдень, голод і ситість, настрій і навіть сон.

Нутриціолог Юлія Хелсблог у своєму блозі про здорове харчування в Instagram розповіла, чому важливо привчити себе до сніданку, навіть якщо ви звикли обходитися без нього.

"Коли ви почнете повертати свій апетит і зустрічати ранок із задоволенням, то ваш організм віддячить вам – включається регенерація і ви швидше одужуєте!" – впевнена фахівець.

Як з'явилася проблема?

Темп життя збільшився або відсутність режиму могли зрушити графік. Людина вечеряє або лягає спати пізно. При пізньому підйомі немає часу на повноцінний сніданок і апетиту теж немає – ось вам і порочне коло!

Від серцевих захворювань до ожиріння: нутриціолог розповіла, чим загрожує пропуск сніданкуВажливо привчити себе до корисного сніданку (фото: pexels.com)

Як впливає на здоров'я пропуск сніданку

  • Зростає ризик серцево-судинних захворювань, порушення ліпідного профілю крові.
  • Сніданок знижує ризик метаболічного синдрому (ожиріння, діабет, гіпертензія).
  • Щільний і здоровий сніданок, в поєднанні з низьковуглеводним вечерею, підвищує чутливість до інсуліну і покращує гормональний профіль.
  • Система "голод-ситість" страждає. При пропуску сніданку є високий шанс, що в другій половині дня вас здолає дикий голод і ви з'їсте все, що попадеться вам на шляху!
  • При відсутності сніданку знижується стресостійкість і скаче кортизол!
  • При високому кортизолі руйнуються м'язи – і йде накопичення жиру.

Основні принципи здорового сніданку

  1. Високобілковий сніданок насичує і засвоюється краще.
  2. При гарній переносимості вживайте два яйця (просто варені, скрембл, омлет), достатня кількість жирів, а також не забудьте додати клітковину.
  3. Запам'ятайте, що каша - це не сніданок на кожен день! Вуглеводи викликають скачки інсуліну – і ви захочете їсти вже через 1,5-2 години.
  4. Щільний сніданок. Він повинен становити більше 30 % обсягу добового споживання калорій.
  5. Снідати потрібно в першу годину після пробудження! Жовчевідтік та необхідні ферменти вже запускаються – і жовч не застоюється.
  6. З раннього ранку включіть яскраве світло на кухні, відкрийте штори, щоб ранкове світло знизив рівень мелатоніну і кортизолу.