Дієтолог розповіла, за якими критеріями вибрати корисний хліб
Багато хто не уявляє ситну трапезу без шматочка хліба. Про види, користь і шкоду хліба можна написати книгу, а про те що має бути в складі, а чого бути не повинно на сторінці в Instagram нутриціолог Світлана Нікітчук.
Сьогодні ж торкнуся основні критерії вибору хліба в магазині. Чек-лист здорового хліба:
Цільнозернове борошно
⠀
Зерно складається з зовнішнього шару висівок, крохмалистої прошарку і зародка. Воно містить клітковину, вітаміни, мінерали та фітонутрієнти.
Борошно вищого сорту, біла мука
⠀
Зародок зерна та зовнішня оболонка в такому борошні зруйновані разом з їх користю.
⠀Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Рафіноване борошно – це порожні калорії у вигляді простих вуглеводів. Вони дають швидке відчуття насичення, але нетривке. Тому часто після щільного обіду з білим хлібом дуже скоро знову хочеться їсти. Такі калорії не встигають швидко витрачається і відкладаються в жирових складках.
⠀
Ще мінус: клейковина такої муки заліплює ворсинки кишечника, через які він засвоює корисні речовини, і призводить до утворення зайвої слизу. Суцільна шкоду.
Висівки
⠀
Додаткова клітковина, про користь якої можна писати окремо.
⠀
Пророщені злаки
⠀
Містять більше корисних речовин, так як нагромаджують сили для паростка. Це джерело фолата, бета-каротину, вітамінів Е і С. Очищають і зміцнюють організм, впливають на гостроту зору і красу шкіри.
⠀Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Дріжджі
⠀
Швидкі кулінарні дріжджі закисляють організм і створюють сприятливе середовище для проживання паразитів. Це сприяє хронічним запорам і проблеми з ШКТ.
⠀
Організм може протистояти порушенню кислотно-лужного балансу, витягаючи лужний елемент, кальцій, з власних кісток, руйнуючи їх.
Нагадаємо, що раніше дієтолог Лора Філіппова назвала топ-4 кроки до активізації імунітету.
До речі, дієтолог Ольга Безугла розповіла про джерела життєво важливого мікроелемента для жінок – йоду.