Проблеми зі сном під час пандемії хвилюють дуже і дуже багатьох. Міцний сон безпосередньо впливає на формування сильного імунітету. Тож здорове харчування спорт і вітаміни – все це важливо, але без сну організм все одно буде слабким і схильним до вірусів.
Особливо цінною вважається глибока фаза сну, саме вона володіє потужним оздоровчим ефектом.
Як подовжити глибокий сон, розповіла у своєму блозі про здоровий спосіб життя в Instagram лікар-ендокринолог Катерина Григор'єва.
"Весь наш сон складається з 4-6 циклів, в кожному з яких є дві фази: глибокого і швидкого сну. Перша фаза займає близько 75 %, друга – 25 %.
Якщо людину розбудити під час глибокого сну, прокинутися буде важко, вона буде дезорієнтованою.
Глибокий сон має потужний оздоровчий ефект. І коли мене запитують про ефективний anti-age засіб, то я рекомендую сон", – розповіла Катерина.
Під час глибокого сну організм розслабляється, дихання заспокоюється, мозок стає менш чутливий до зовнішніх подразників.
А також:
Чим молодша людина, тим більше часу вона проводить у фазі глибокого сну, тому що організму потрібно рости і розвиватися.
При дефіциті глибокого сну знижуються когнітивні функції мозку, пам'ять і здатність до навчання.
Як зрозуміти, що ця фаза недостатня за часом? Одна з діагностичних ознак – якщо вранці людина не відчуває себе відпочилою.
Раніше нутриціолог розповіла, чим загрожують фрукти для здоров'я, завжди вважалися корисною їжею.