Щоб відновити і підтримати наднирники, важливо прибрати з життя стрес і дотримуватися правильного режиму дня. Також важливий крок – правильне харчування.
Нутриціолог Євгенія Хелс у своєму Instagram назвала топ-8 пунктів, яких варто дотримуватися.
1. Дотримуємося режиму харчування, не пропускаємо прийом їжі, краще їсти в одні і ті ж години! Тут важливо дотримуватися правил харчування по циркадним ритмам.
2. Обмежте грейпфрут, апельсини, банани і сухофрукти, типу інжиру і родзинок – в них багато калію, що змінить калієво-натрієвий баланс.
3. Не варто вживати в раціон прості вуглеводи, типу рису, хліба, паст і випічки, хоча в цей час ці продукти найбільш бажані, але саме вони будуть віддаляти вас від відновлення через стрибки цукру і гіпоглікемії.⠀
4. Не підходить низьковуглеводне харчування (LCHF) і кето!
При аутоімунних захворюваннях збалансуйте свій раціон з крохмалистими овочами, тваринними жирами і з чітким режимом дня.⠀
5. Альдостерол відповідає за сольовий обмін. Тому не вистачає мінералів.
5. Прибираємо з раціону каву.
Вона стимулює вироблення наднирковими залозами адреналіну і кортизолу. Тут людина буває, що взагалі сил немає день провести без неї. Але якщо СУН прогресує, яскраво виражена реакція на кофеїн зменшується. Люди, які страждають наднирковою втомою, часто повідомляють, що "кава не діє", постійна повторна стимуляція рецепторів, робить їх наднирники настільки виснаженими, що вони не можуть адекватно реагувати.
6. Краще пити трав'яні чаї.⠀
7. Перекушування робити краще білково-жирові (оливки, горішки та ін.).
8. Важливе правило: баланс білків, жирів і вуглеводів – так організму легше буде відновитися.
Раніше нутриціолог розповіла, чого не можна їсти, якщо вискочив герпес.