Багато людей вважають, що потрібно багато грошей, щоб правильно харчуватися, але це не обов'язково. Правильне харчування може бути на будь-який бюджет.
Нутриціолог Ольга Усенко поділилася в Instagram порадами, які допоможуть вам не витрачати багато грошей і при цьому дотримуватися правильного харчування.
1. Купуйте сезонні та локальні продукти - сезонні фрукти та овочі свіжіші, ароматні та доступніші, ніж продукти, вироблені поза сезоном.
2. Купуйте продукти "поза брендом" - порівнявши склади різних брендів, можна побачити, що один і той же продукт може коштувати в кілька разів дорожче просто через впізнаваність торгової марки.
3. Планування раціону зможе допомогти економити при покупці продуктів і при їх використанні вдома, щоб не викидати щось, що залишилося з попереднього дня. Дуже зручно в такі моменти знаходити кілька різних рецептів з одним набором інгредієнтів, щоб все використовувати і було різноманітно.
4. Готуємо вдома і беремо з собою - приготування їжі вдома, а не обід в ресторанах або покупка попередньо упакованих страв - один з найпростіших і ефективних способів заощадити на здоровому харчуванні.
Ілюстративне фото (pexels.com)
5. Слідкуйте за знижками на різні правильні продукти в магазинах біля будинку або роботи, так можна купити сир/йогурт, фрукти за хорошою ціною
6. Заморожені овочі та фрукти допоможуть заощадити - якщо вам важко витратити всі свої свіжі фрукти та овочі до того, як вони почнуть псуватися, подумайте про покупку заморожених продуктів .
7. Дотримуйтесь правил зберігання продуктів
8. Можна купити оптом і отримати хорошу ціну. Те, що зберігається довго, вигідніше купувати саме так.
9. Купуйте цільні продукти і використовуйте всі частини, так наприклад купивши курку з її твердих частин можна зробити бульйон для якихось страв, а із залишків зелені і стеблинок овочевий суп, а з вчорашнього хліба можна зробити сухарики в духовці і додати в салат.
Ілюстративне фото (pexels.com)
Розумне споживання навіть у продуктах харчування допомагає бути більш екологічним. Все геніальне просто і не потрібно думати, що щось складно. Потрібно просто спрощувати це все.
Раніше ми писали, що дієтолог розкрила особливості харчування після COVID-19.