Вечеря до 18.00 і обов'язковий сніданок: топ-10 міфів про схуднення, в які ми віримо
На просторах мережі можна зустріти чимало порад і рекомендацій з приводу схуднення, і не дивно, що ця актуальна тематика обросла міфами.
Дієтолог Олена Коготкова розвінчала в Instagram топ-10 міфів про схуднення, в які багато хто продовжує наполегливо вірити.
1.Вуглеводи після 18.00 не можна.
⠀
Вуглеводи не гарбуз, після 18.00 вони не змінюють ні своєї структури, ні здатності спалювати або накопичувати жири. Так, в деяких випадках ми можемо рекомендувати обмеження вуглеводів у другій половині дня. Але ці випадки індивідуальні і фахівці спираються на безліч факторів, коли даємо ті чи інші рекомендації своїм клієнтам.
⠀
2.Останній прийом їжі повинен бути за 3 години до сну.
⠀
Немає ніяких наукових доказів, що їжа, з'їдена перед сном, засвоюється краще і "йде в жир". Багато людей їдять перед сном і залишаються стрункими. Головне - баланс калорій протягом дня.
⠀
3. Снідати необхідно після пробудження.
⠀
Так, хороший збалансований сніданок швидше профилактирует вечірній жор і часто знижує загальне споживання калорій протягом дня. Але наукових даних про взаємозв'язок сніданку і кількості засвоюваних протягом дня калорій немає. Знову - важливіше вибір продуктів протягом дня.
⠀
4. Приймати лляне масло.
Взагалі вся ця історія з рослинними оліями дуже комерційна. Але додатково пити масло і, тим більше, натщесерце – мракобісся.
⠀
5.Їсти потрібно не частіше 3 разів на день, щоб контролювати інсулін.
⠀
Не треба боятися інсуліну - він хороший. Ті, хто фокусується на рівні інсуліну, як головної причини набору/втрати жирової маси, тільки відкладають вирішення проблеми.
Ілюстративне фото (instagram.com/alenakogotkova)
Нагадаємо, що раніше дієтолог Міла Микитюк розповіла, як уникнути в'ялості шкіри після схуднення.