ru ua

Вітаміни і мінерали: нутриціолог дала список продуктів для густого та блискучого волосся

Вітаміни і мінерали: нутриціолог дала список продуктів для густого та блискучого волосся Нутриціолог Анна Макарова (фото: instagram.com/annamakarova25)

Чи можна зробити волосся більш блискучим, здоровими і красивими за допомогою харчування? Якщо ваш раціон хаотичний і незбалансований, то позитивні зміни в харчуванні можуть істотно поліпшити здоров'я вашого волосся.

Про це розповіла у своєму Instagram нутриціолог Анна Макарова.

Вітаміни і мінерали: нутриціолог дала список продуктів для густого та блискучого волоссяГарне волосся вимагає якісного харчування (фото: pexels.com)

Нутрієнти для здоров'я і краси волосся

  • Незамінні жирні кислоти: омега - 6 і особливо - омега-3.

Вони, в першу чергу, містяться в горіхах, маслах і жирній рибі. Омега-3 впливає не тільки на здоров'я волосся, але і на шкіру і нігті.

  • Вітаміни

- В6 (нут, м'ясо, печінка, риба, картопля, банан),

- B7 (печінка, м'ясо, риба, яйця, горіхи, насіння соняшника),

- В9 (фрукти і овочі, особливо зелені листові, бобові),

- В12 (продукти тваринного походження: риба і морепродукти, м'ясо птиці, червоне м'ясо, молочні продукти).

  • Мінерали

- залізо (печінка, червоне м'ясо, мідії, бобові, горіхи),

- магній (зелені листові овочі, насіння гарбуза, горіхи, бобові),

- цинк (темне м'ясо птиці, червоне м'ясо, бобові, горіхи).

  • Білок

Недолік білка може призводити до витончення і випадання волосся. Їжте білкові продукти як тваринного (м'ясо птиці, риба і морепродукти, яйця, молочні продукти, помірна кількість червоного м'яса), так і рослинного походження (бобові, горіхи).

Якщо є дефіцит одного або декількох з перерахованих поживних речовин, то корекція дефіциту може поліпшити зовнішній вигляд і здоров'я волосся.

Щитовидка ні при чому: лікар назвала несподівані причини кома в горлі

Цікаво, що причиною випадіння волосся може бути не тільки дефіцит, але і надлишок окремих нутрієнтів. Наприклад, з випаданням волосся пов'язують гіпервітаміноз вітаміну А через його прийому в формі добавок.

Вітаміни і мінерали: нутриціолог дала список продуктів для густого та блискучого волоссяЧи всіх вітамінів і мінералів хвататет вашому організму? (фото: pexels.com)

До речі, серед факторів ризику, які можуть викликати дефіцит поживних речовин і сприяти випаданню волосся:

1. зловживання алкоголем,

2. прийом ліків,

3. недостатнє перебування на сонці.

Якщо ви харчуєтеся збалансовано і різноманітно, то ви вже робите все, що залежить від харчування. Решта - це генетика, наявність або відсутність захворювань, гормональні зміни, шкідливі звички та інші фактори. Все це впливає на здоров'я волосся.