Благовіщення Пресвятої Богородиці православні відзначають 7 квітня. У цьому році свято випадає на середу.
Історію великого свята, всі прикмети і заборони - читайте нижче в нашому матеріалі.
За переказами, в цей світлий свято архангел Гавриїл приніс Діві Марії радісну звістку (благу вістку) про те, що вона скоро народить Спасителя. Саме тому від 7 січня (Різдва Христового) цей день відокремлює рівно дев'ять місяців.
В цей день, усім, хто дотримується суворих правил Великого посту, дозволяється послаблення дієти. Можна собі дозволити з'їсти риби, і випити келих вина.
Благовіщення - одне з найважливіших свят в християнстві, що означає благу звістку про наближення звільнення народу від гріха. Є повір'я, що, як і Великдень, в цей день грішників у пеклі не мучать.
На Благовіщення наші предки ходили до церкви освячувати насіння і саджанці, які після свята висаджували в землю. Урожай, отриманий з них, вважався благословенним. Відразу ж після Благовіщення можна було проводити весняно-польові роботи, адже сам Господь "відкриває" землю для сівби.
На Благовіщення є одна дуже гарна традиція - випускати голубів. Її коріння сягає глибоко в давнину, ще в дохристиянські часи. Раніше цю дію було пов'язане з культом сонця і поверненням птахів. Пізніше цей звичай набув релігійний зміст: голуб, який символізує душу, вилітаючи з клітки, звільняється від усіх гріхів і летить назустріч божому світлу, сподіваючись на порятунок.
До речі, молоді дівчата в цей день ворожили на найближче майбутнє. Вони шукали на землі гілочку, загадували бажання і клали її під подушку. Якщо з ранку гілочка була зламаною, значить, бажання повинно збутися, а якщо цілою, то ні.
Раніше ми писали, які свята будемо відзначати у квітні, скільки буде вихідних і робочих днів і чому цей місяць особливий.