ua en ru

Дієтолог назвала 7 кращих способів заспокоїти нерви

Дієтолог назвала 7 кращих способів заспокоїти нерви Спокій (фото: pixabay.com)
Автор: Lite

Всі ми в тій чи іншій мірі схильні до стресу. Щоб заспокоїти нерви, потрібно "втихомирити" в організмі кортизол - гормон, який часто називають "гормоном стресу".

Про це у своєму мікроблозі Instagram розповіла дієтолог, спеціаліст з функціональної медицини, нутриціолог Катерина Йенсен.

Кортизол активується симпатичною частиною нервової системи. Щоб заспокоїтися, нам потрібно заспокоїти якраз цю частину нервової системи і активувати протилежну частину - парасимпатическую, розповіла фахівець.

Дієтолог назвала 7 кращих способів заспокоїти нервиКатерина Йенсен (фото: instagram.com/food4vita)

"Як тільки ми зуміємо включити парасимпатичну частину нервової системи, ми автоматично знизимо рівень кортизолу. Але як її активувати? Просто!", - розповіла Катерина.

Сім простих способів "втихомирити" кортизол і заспокоїти нерви

  • Глибоко дихати. Так, щоб видихи були як мінімум в 2 рази довшими за вдихання.
  • Отримати оргазм: під час нього виробляється серотонін, а відразу після - окситоцин. Окситоцин не може існувати в крові одночасно з кортизолом!
  • Погрітися на сонечку або в теплій ванні / басейні. Це ще один із способів отримати сплеск окситоцину.
  • З'їсти трохи темного шоколаду або випити натуральне какао! Дослідження довели, що 40 гр темного шоколаду в день (від 85% какао) нормалізують рівень кортизолу.
  • Спробувати пропити курс родіоли рожевої - природний адаптоген (увага, є протипоказання, проконсультуйтеся зі своїм лікарем).
  • Налягати на продукти, багаті лецитином - речовиною, яка покращує чутливість клітин до кортизолу і, як наслідок, нормалізує його рівні.

Найбагатше джерело лецитину - яєчні жовтки. Також ним багаті морепродукти, субпродукти, соєві боби і червоне м'ясо.

  • Не забувати про медитативні практики - щоб повернутися в тіло, уповільнити дихання і зупинити потік думок.⠀

"Але! Змушена вас розчарувати: какао, лецитин і навіть родіола - прекрасні засоби. Але їм не впоратися з кортизолом в поодинці. Можна очікувати 5-10% поліпшення самопочуття", - підсумувала Йенсен.