Багато людей намагаються стати sugar free і розібратися в тязі до солодкого. Якщо залежність від солодкого неможливо сильна, то є певні цукрозамінники, які можна використовувати, як "тимчасову милицю".
Про це у своєму Instagram розповіла ендокринолог Катерина Григор'єва.
"Які цукрозамінники я рекомендую? Ніякі! Здорова людина може собі дозволити вуглеводи з ягід, овочів, зелені, горіхів, фруктів і безглютенових злаків. До 100-130 г на добу в перерахунку на вуглеводи цілком допустимо", - розповіла Григор'єва.
Вона додала, що при порушеннях вуглеводного обміну, хронічному запаленні, жалюгідному стані мікробіома, сахзами (СЗ) можуть погіршити стан.
"Але ж саме в цей період люди вирішують зав'язати з цукром і часто переключаються на СЗ. Але це самообман і досить шкідлива звичка", - розповіла лікар.
⠀
Які цукрозамінники вибрати (фото: pexels.com)
"Якщо залежність від солодкого неможливо сильна, то, як тимчасову милицю, допустимі еритрит і стевія", - радить Григор'єва.
На той період, коли людина не просто хоче перейти на sugar free, а намагається розібратися в тязі до солодкого - психологічна це причина або біохімічна. Але без ілюзій і знаючи про негативні наслідки СЗ.
Тут краще попрацювати з психологом, ніж обманювати рецептори.
Так, стимулюючи їх в шлунку, СЗ збільшують виробництво греліну - гормону голоду і підсилюють апетит. Постійне відчуття голоду - не найкращий супутник людини, правда?
"Як на мене, так краще іноді дозволяти собі шматочок тортика, ніж обманюватися сахзамами", - підсумувала ендокринолог.
Нагадаємо, нутриціолог розповіла, як їсти і не товстіти - що таке повільна готування.
Раніше ми писали, дієтолог назвала прості продукти для пружної шкіри - дієта для молодості.