ua en ru

Від небажаної до небезпечної: якою косметикою не можна користуватися вагітним - список

Від небажаної до небезпечної: якою косметикою не можна користуватися вагітним - список Про всяк випадок відмовтеся від ретиноїдів (фото: pexels.com)

Майбутні і годуючі мами можуть користуватися косметикою з пептидами і навіть з кислотами, але ось від ретиноїдів краще відмовитися.

Про це у своєму Instagram розповіла косметолог і нутриціолог Яна Фоксі.

Яна розповіла, що заборона в цей період пов'язана з гормональними змінами. Гормональний фон змінюється і реакцію на звичні засоби не завжди можна передбачити.

"Переважна частина догляду не потрапляє в організм. Ризики, як правило, несе мати (алергія, реакція на засоби), плід в цьому плані знаходиться в безпеці (виняток становлять тільки: заборонені засоби)", - розповіла Яна.

Від небажаної до небезпечної: якою косметикою не можна користуватися вагітним - список

Іноді косметика може бути небезпечною (фото: pexels.com)

Вагітним і годуючим жінкам заборонені

  • Третиноїн - може надавати тератотоксичну дію (негативно впливає на плід). Тому організація служб тератологічної інформації (OTIS) радить припинити його використання за 1 місяць до спроби завагітніти. Немає даних про те, що косметичні ретиноїди впливають на плід, але якщо ви переживаєте з цього приводу, краще не ризикувати.
  • Гідрохінон - найсильніший відбілюючий агент. Але оскільки він токсичний, його не варто використовувати навіть не вагітним.
  • Салонні пілінги містять великий % кислот і проникають глибоко в шкіру. Тому вагітним вони протипоказані.

Не бажані для використання вагітними

  • Хімічні фільтри в SPF-кремах. Не тому, що вони потрапляють у кров (не був на 100% встановлений зв'язок між їх попаданням в кров і шкодою для організму), але тому, що вони можуть бути негативно сприйняті шкірою вагітних. Краще не ризикувати.
  • Масло бергамота надає естрогенну дію і посилює пігментацію.
  • Органічна (натуральна косметика), як відомо, найсильніший алерген і подразник. ⠀

Косметика, яка допустима для використання вагітними⠀

  • Кислоти для домашнього використання. ВНА до 2%, АНА до 10% (бажано, мигдальна і молочна, гліколеву краще уникати) і азелаїнова кислота до 10% і тільки в засобах для домашнього використання (той же аптечний Азелік вже не підійде).
  • Фізичні фільтри в SPF-кремах не просто дозволені, а обов'язкові, тому що руйнівна сила УФ-променів доходить і до генів.
  • Вітамін С (не більше 15%) і ніацинамід (не більше 10%) - головні "відбілювачі" шкіри. Пігментація - невід'ємна частина вагітності (за рідкісними винятками). Вона проявляється в процесі гормональної перебудови і проходить зазвичай після закінчення годування. Але ці 2 компоненти допоможуть її скоротити.
  • Пептид нешкідливі і допомагають "підтягнути" обличчя.