Грудень вже майже на виході, вечірки в цьому році – дуже рідкісне явище. Пандемія внесла свої корективи у святкування Нового року. У зв'язку з карантином багато українців перебувають на самоізоляції або ще гірше – на лікарняному, їм доводиться відмовитися від усіх веселих заходів та зустрічей з друзями.
Як не впасти духом і що допоможе отримати від новорічної ночі всі необхідні емоції, розповіла в коментарі для РБК-Україна психотерапевт компанії Meclee Наталія Скрипниченко. Вона порекомендувала українцям відновити настрій за допомогою трьох важливих кроків.
Крок 1. Оцінка реальності.
Якщо ви читаєте цю статтю, значить вам вдалося вижити в цей непростий час! Пригадайте, які зовнішні ресурси допомогли впоратися з труднощами карантину, хто був поруч, що радувало в період весняної ізоляції, які ваші внутрішні якості стали опорними?
Враховуючи масштаби захворювання, ви не єдині, кому доводиться зустрічати Новий рік на самоізоляції. Можна знайти інших братів по нещастю і поспілкуватися в колективному чаті.
У вас є інтернет і мобільний зв'язок – це означає, що ви можете безпечно говорити з рідними та близькими.
Пам'ятайте, що новорічна ніч – це всього одна ніч, яка закінчиться зі світанком і після неї настане звичайний день.
Крок 2. Не ігноруйте свої бажання.
Прислухайтеся до себе і дайте собі відповідь на питання про те, чого хочеться вашому тілу, який у вас зараз фізичний стан, які емоції ви переживаєте, чи хочете бачити поруч родичів або друзів.
Якщо у вас є особливі традиції зустрічі Нового року, але зараз вони неможливі – домовтеся з собою, що ви їх не відкидаєте, а переносите на інший час. Відчувати злість, розчарування чи смуток – нормально.
"Якщо придушувати в собі будь-які почуття, вони повернуться в самий невідповідний час. Зупинені емоції можуть виразити себе через хворобу (наприклад, гіпертонія)", - відзначає фахівець.
Визначте для себе, що ви хочете в ніч з 31 грудня на 1 січня і приступайте до здійснення бажання.
Крок 3. Творче пристосування.
Такої зустрічі Нового року у вашому житті раніше не було! Зробіть все по-новому – намалюйте ялинку, прикріпіть її до стіни, замовте їжу, яку давно хотіли спробувати, придумайте незвичайний наряд, увімкніть фільми, які раніше не дивилися – включіть фантазію на повну котушку!
Живете разом з родичами? Чудово. Прикрасьте будинок гірляндами, приготуйте сценки, призи, випікайте пряники, створіть сімейне свято. Запитайте у рідних їх думку – якщо вони не згодні, шукайте компроміс.
Якщо спілкуватися з іншими людьми нема потреби – зробіть те, що давно хотіли. Купіть собі подарунок через інтернет – річ, яку ви давно хотіли. Робіть те, що вам приємно – аудіокнига, ванна, піжама, валяються в ліжку.
Якщо спілкування вам необхідно – організуйте вечірку з допомогою інтернет-зв'язку. Нехай кожен приготує собі закуски, пограйте в ігри, конкурси, заспівайте в караоке.
Можна і зовсім не відзначати Новий рік і провести його як звичайний день. Абсолютно нормально провести цей день тихо, в самоті – якщо у вас такий настрій. Попередьте друзів і родичів, що буде відпочивати, а можна привітати один одного заздалегідь телефоном.
Психотерапевт Наталія Скрипченко
Психолог Ірина Саченко поділилася своїм досвідом проведення свят на самоізоляції. У неї і її сім'ї були грандіозні плани на свята, але хвороба внесла свої корективи й за пару днів до Нового року вона дізналася, що підхопила коронавірус.
"Відразу здала ПЛР тест і бінго! Я "щаслива" володарка коронавірусу. І залишаюся вдома на самоізоляції. До останнього я не знаю, яким буде моє самопочуття, але на цей момент, 5 день хвороби, яка проходить у легкій формі, і у мене сформувався план на найближчі два тижні карантину", - поділилася Ірина Саченко.
Вона порекомендувала всім, хто опинився в подібній ситуації – прийняти ситуацію як даність.
"Прийміть свою ситуацію як даність, зараз головне, це ваше здоров'я та самопочуття і те, що ви свідома людина, і вирішили залишатися на самоізоляції, тим самим піклуючись і оберігаючи своїх рідних і близьких", - порадила психолог.
Також вона зазначила, що побутові питання можна вирішити з допомогою замовлень онлайн і доставки.
"Найкраще - невелика підготовка, те, що вам допоможе перетворити самоізоляцію в справжнє свято:
- позбавтеся від зайвого
- замовте заздалегідь продукти, напої, то, що ви любите,
- переконайтеся, що у вас працює інтернет і ви зможете вийти на відеозв'язок з рідними через будь-який месенджер або zoom і попросіть близьких розмістити гаджети з їх боку, таким чином, щоб ефект присутності був максимальним", - порекомендувала спеціаліст.
Ну а якщо самопочуття не дуже і хвороба протікає важко, то можна взяти добірку улюблених фільмів або тих, які давно збиралися подивитися, і прожити весь спектр емоцій разом з головними героями. Також можна замовити кур'єром або закачати на планшет книги, які будуть надихати.
"Поставтеся до самоізоляції як до чудового подарунка і життєвого експерименту, адже навряд чи у вас, коли-небудь вийде повторити цей досвід - побути наодинці з собою! З найголовнішою людиною у своєму житті! Це ж здорово! Також це привід зробити для себе щось особливе, чарівне, те, що завжди хотілося і не виходило через данину традиціям або родичам! Прислухайтеся до себе, який сценарій свята влаштує вас найбільше зі стану любові до себе? Ви й справді маєте право в цьому році на самий особливий Новий 2021 Рік!" – поділилася з українцями Ірина Саченко
Психолог Ірина Саченко
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як правильно загадати бажання на Новий рік, щоб воно обов'язково збулося.
А також розповідали про те, що психологи назвали помилки, які жінки здійснюють в перший місяць відносин.