Багато хто чув про просы вуглеводи або складны, але так і не навчився розбиратися в цій класифікації продуктів.
Але розібратися варто заради здоров'я: прості вуглеводи і складні вуглеводи по-різному засвоюються організмом.
Про це у своєму Instagram розповіла нутриціолог Катерина Йенсен.
Якось у своєму безкоштовному марафоні я порекомендувала учасницям включити у вечірній раціон правильні прості вуглеводи, щоб поліпшити свій сон. До категорії простих вуглеводів я віднесла цільнозернові крупи і макарони. Розгорілася неабияка дискусія. Дехто ніяк не хотів миритися з такою класифікацією вуглеводів.
Ми звикли ділити продукти на категорії: білки, жири і вуглеводи. Але, я думаю, ні для кого не секрет, що в будь-якому продукті є і перше, і друге, і третє. Винятки, звичайно, є. Наприклад, знежирені продукти, масла. Але ж в готовому вигляді в природі вони не зустрічаються.
Білки, жири та вуглеводи на тарілці (фото :pexels.com)
За яким принципом тоді ділять на ці категорії⠀
Що значить "складні"
Це ті, які довго засвоюються і організму доводиться неабияк потрудитися, щоб з них вуглеводи "добути". По суті, критерію для класифікації всього два:
Ідеальне тіло до відпустки: актриса Анна Гресь розкрила секрети своїх тренувань
А як же цільнозернові крупи
Я пропоную розширити класифікацію до 3 категорій:
Суперпрості - всі рафіновані крупи і вироби з них (білий рис, манка, біле борошно, нецільнозернові макарони). З моєї професійної точки зору цю категорію краще взагалі виключити зі свого раціону.
Простій - сюди відправляються цільнозернові крупи. Засвоюватися ці продукти (в порівнянні з першою категорією!) будуть набагато довше, адже в них є клітковина.
Складний вуглеводи - це якраз і є практично всі овочі.