ua en ru

Пиріжок з вишнею або солодка булка: Лілія Ребрик розповіла, який перекус вибрати влітку

Пиріжок з вишнею або солодка булка: Лілія Ребрик розповіла, який перекус вибрати влітку Лілія Ребрик (фото: instagram.com/liliia.rebrik/)
Автор: Lite

Влітку проводиш на вулиці дуже багато часу і, звичайно, в якийсь момент хочеться перекусити. Щоб далеко не ходити, багато хто купує пиріжки просто на вулиці, а потім... ризикує опинитися в лікарні.

Спеціально для Lite телеведучі каналу "Україна" Лілія Ребрик і Анатолій Анатоліч розповіли, чим небезпечні вуличні перекушування влітку.

Експерти і журналісти ранкового шоу провели дослідження і з'ясували, чи варто відмовлятися від солодких булочок - і чим краще їх замінити.

Виявляється, ймовірність отруїтися солодощами невисока, проте небезпека таких виробів в іншому.

"Солодка випічка - це менший ризик порівняно з м'ясними пиріжками, але це цукор, чисті вуглеводи", - коментує професор кафедри товарознавства, управління безпекою та якістю Олена Сидоренко.

Небезпека криється і в тому, що тісто погано пропечене - і це може привести до отруєння, адже начинка теж термічно не оброблені.

Ціна такого виробу - 25 гривень, але як виявилося - воно того не варте. Наступним перевірили домашній пиріжок з вишнею вартістю 12 гривень.

Пиріжок з вишнею або солодка булка: Лілія Ребрик розповіла, який перекус вибрати влітку

Лілія Ребрик перевірила пиріжки з вишнею (фото: instagram.com/liliia.rebrik)

"Перш за все, мені не подобається його зовнішній вигляд, пиріжок дуже запечений зверху! А ось всередині я взагалі не бачу вишень, куди вони поділися?"- зазначила експерт.

Тому за 12 гривень ви купите просто шматок дешевого перепеченого тіста з 5-ма вишнями. Наступним перевірили виріб з шоколадом.

Постійна втома: ендокринолог дала список продуктів, які підвищують енергію

"Тісто дріжджове. В середині кокосова стружка і шоколадна маса, навряд чи це шоколад, швидше кондитерська глазур з кокосом", - коментує Олена Сидоренко.

Це дуже велике навантаження на організм, тому що тут є поєднання кондитерської глазурі з кокосовою стружкою і тестом.

Саме такі вироби часто стають причиною отруєнь. Тому експерти радять в місцях реалізації солодощів обов'язково цікавитися їх складом, датою виробництва і кінцевим терміном придатності. І все ж краще відмовитися від шкідливих перекусів або замінити їх сезонними овочами і фруктами.