Пити чи не пити: нутриціолог розповіла правду про колаген в добавках

Щоб зрозуміти, чи потрібно приймати колаген в добавках, варто відповісти собі всього на два простих питання:
1. Чи є у мене ознаки його нестачі?
2. Чи достатньо колагену я приймаю з їжею?
Про це у своєму мікроблозі Instagram розповіла нутриціолог Катерина Йенсен.
Якби пару років тому мені поставили це питання, я б відповіла однозначно: "Не пити". Адже наш організм здатний виробляти колаген самостійно. І я б порадила вам збільшити вживання вітаміну С (з їжею або в добавках) для того, щоб допомогти організму виробити власний колаген з правильною структурою. Але зараз я не настільки категорична.
Що стосується харчування, ще років 50 тому ми вживали набагато більше колагену, адже він міститься в багатьох продуктах. І це продукти виключно тваринного походження.
У 2021-му році картина змінилася. Сьогодні:
- Багато хто відмовляється від тваринних продуктів і стає вегетаріанцем і веганом.
- Більшість перейшли з вживання так званого "цільного шматка" м'яса на філе і напівфабрикати.
Але колаген міститься саме в сполучних тканинах, в шкірі, в кістках тварин і риб, які людина традиційно вживав в їжу. Чи часто ви берете цілу рибу і варите з неї бульйон? Хто з вас їсть холодець хоча б 1 раз на тиждень? А хороший наваристий супчик на кістках?
Якщо ви не їсте все перераховане вище регулярно, то відповідь на питання "Чи приймати колаген в добавках?" однозначний: "Так, приймати".
Дивіться на стан шкіри і на свій раціон (фото: pexels.com)
Колаген дійсно може вироблятися нашим тілом, але його виробництво падає з віком. Як і багато процесів в нашому тілі, цей процес сповільнюється (що, до речі, нормально і природно).
Налягайте на ці продукти: лікар розповіла, як запобігти гіперпігментації шкіри
Ознаки нестачі колагену:
-
Ранні зморшки,
-
Витончення волосся,
-
Поганий стан зубів,
- Проблеми з суглобами (не обов'язково біль, просто хрускіт, наприклад).
Якщо у вас є перераховані ознаки, але ви хочете зберегти молодість, то без колагену вам не обійтися. І хоча колаген - це більшою мірою "проб", вирішити проблеми з суглобами, кістками і сполучною тканиною він також може допомогти.
З якого віку?
Приблизно, років з 35. Але має сенс і раніше, якщо у вас з'явилися ранні зморшки, стоншуються волосся і псуються зуби, або є виразкові хвороби (виразка шлунка, кишечника).
Нагадаємо, косметолог розповіла, як позбутися від "кілець Венери" на шиї.